کد خبر: 1126220 A

رئیس هیأت همگانی استان کرمانشاه گفت: برای اولین بار برنامه کاراته مهمان پارک ها با همکاری هیأت همگانی و هیأت کاراته استان کرمانشاه در جهت معرفی ورزش به مردم در پارک کوهستان کرمانشاه برگزار شد.

نریمان رحمانی در گفت و گو با ایلنا  خاطرنشان کرد: حضور ویروس کرونا و تعطیلی باشگاه های ورزشی سرپوشیده یک واقعیت انکارناپذیر است و جامعه ورزش برای پیشبرد برنامه های تندرستی در جامعه در این شرایط باید برنامه ریزی مدون و جدیدی را اتخاذ کند و «کاراته مهمان پارک‌ها» یکی از برنامه های است که با همکاری هیات همگانی استان کرمانشاه و هیات کاراته استان برگزار شد.

رحمانی ادامه داد: هدف اصلی این برنامه معرفی ورزش، تبلیغ تحرک و تندرستی در جامعه، معرفی رشته ورزشی کیوکوشین کاراته و معرفی جاذبه های گردشگری استان کرمانشاه در یک فضای سالم بدون حاشیه و با رعایت پروتکل های بهداشتی در یک محیط مناسب بود.

رئیس هیات همگانی استان کرمانشاه یادآور شد: در راستای برگزاری این برنامه تعامل خوبی با هیات کاراته استان، معاونت تربیت بدنی شهرداری کرمانشاه و هیات ورزش های زورخانه ای استان صورت گرفت و یک برنامه منظم در یک چهارچوب قانونی و زیبا به اجرا رسید.

رحمانی با اشاره به الگو برداری مجدد از این برنامه، گفت: این برنامه برای اولین بار درسطح استان برگزار شد و با الگو برداری از این طرح، سایر رشته های ورزشی و حتی سایر سبک های قانونی رشته ورزشی کاراته نیز می توانند جهت معرفی رشته و سبک خود در محیط پارک ها با رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های اجرایی برنامه خود را دنبال کنند.

مسئول مسابقات سبک های آزاد هیات کاراته استان کرمانشاه نیز در حاشیه این مراسم گفت: هدف اصلی برگزاری این برنامه آشنایی مردم با رشته ورزشی کاراته و بخصوص بخش غیر کنترلی بوده است چرا که از آخرین مسابقات رسمی و که بازدید  عموم مردم همراه بوده است از این رشته ورزشی مدت ها می گذرد.

هیوا باتمانی خاطرنشان کرد: این برنامه با حضور بیش از 50 فایتر رشته کیوکوشین کاراته استان کرمانشاه و با حمایت سبک Ifk  کیوکوشین کاراته استان کرمانشاه به صورت گرم کردن ،انجام حرکت های نمایشی و مبارزه نمادین برگزار و خوشبختانه با استقبال خوبی از طرف عموم مردم همراه بود.

باتمانی ادامه داد: ویروس منحوس کرونا باعث ایجاد فاصله بسیار زیادی بین ورزشکاران، خانواده های آنها و جامعه ورزش از باشگاه های ورزشی شده است و باید قبول کنیم بازگشت به روال سابق مستلزم برنامه ریزی متنوع ومستمری است که خوشبختانه در هیات کاراته استان کرمانشاه این برنامه ریزی صورت گرفته و در حال انجام است.

وی در پاسخ به این سئوال که برنامه ای برای برگزاری بخش بانوان نیز دارید گفت: با برنامه ریزی صورت گرفته در بخش سبک های آزاد هیات کاراته و حمایت های ریاست محترم هیات کاراته استان، برنامه دیگری نیز برای بخش بانوان طراحی شده است که به زودی به اجرا در خواهد آمد و آن برنامه نیز در نوع خود جذاب و دیدنی خواهد بود.

 

انتهای پیام/
کاراته هیات همگانی پارک کوهستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر