خبرگزاری کار ایران

شهریاری:

باید شرمنده باشید که می‌گویید به حدود 65 میلیون نفر یارانه معیشت می‌دهید/ با دیپلماسی لبخند هنوز مشکلات حقآبه سیستان را حل نکردید

asdasd
کد خبر : ۸۵۶۶۵۲

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از وضعیت استان سیستان و بلوچستان گفت که رئیس جمهور باید شرمنده مردم این استان باشد.

به گزارش ایلنا، «حسینعلی شهریاری» در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه، 17 دی ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود گفت: شهادت سردار دل‌ها، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و همرزمان شهیدانشان را به پیشگاه آقا ولی عصر(عج) و مقام معظم رهبری و امت شهید پرور ایران و مخصوصا خانواده گرامی و بستگانشان تبریک و تسلیت می گویم، انتظار همه ملت انتقام سخت و در خور شأن نام ایشان هستند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مردم عزیز کشورمان نشان دادند بسیار قدرشناس و وفادار هستند و در جای جای کشورمان حماسه آفریدند و مسئولان بدانند اگر کسی به این مردم خدمت کنند و در کنار آنان باشد در قلب مردم است و آنان در کنارش و قدردان هستند. به همین منظور مجلس به نمایندگی از مردم طرح سه فوریتی جهت تسهیل مقابله با آمریکا را امروز تصویب کرد.

وی ادامه داد: رحلت نا به هنگام جناب دکتر محمدنعیم امینی فرد، برادر و همکار عزیزم را به مردم استان و دانشگاهیان و خانواده گرامی ایشان تسلیت می گویم، مردم استان پزشک عالی قدری را از دست دادند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس عنوان کرد: متاسفانه به علت سوء مدیریت وزیر راه و شهرسازی با اینکه سیستان و بلوچستان پهناورترین استان کشور است، هنوز یک کیلومتر آزاد راه ندارد و در مسیر چابهار به زاهدان هم حتی بزرگراه وجود ندارد با اینکه اسم آن جاده ترانزیتی است همه روزه  تعداد زیادی از شهروندان استان جان خود را از دست می دهند. بارها این موضوع را تذکر داده ایم اما گوش شنوایی وجود ندارد.

شهریاری در بخش دیگری از نطق خود به شهادت سردار سلیمانی اشاره کرد و بیان داشت: آیا بعد از شهادت سردار دل ها هنوز به فکر مذاکره با کدخدا و اروپایی های بدعهد هستید؟ آن هم با کدخدایی که به گفته سید بزرگوار سید حسن نصرالله کفش سردار سلیمانی ارزشش بیشتر از سر ترامپ است، آیا هنوز به فکر تصویب  لوایح استعماری FATF، پالرمو و CFT هستید؟ از بدعهدی آمریکا و اروپاییان در انجام تعهدات برجام درس عبرت نگرفته اید؟ دولتمردان باید بدانند مردم دیگر این اجازه را به شما نخواهند، تفکر لیبرالی را باید به زباله دان تاریخ انداخته و با تفکر انقلابی و تکیه بر درون مشکلات کشور را حل کنیم. دیگر آن زمان گذشته که بگوییم زمان موشک نیست، زمان مذاکره است سردار عزیز ما را با موشک به شهادت رساندند.

 این نماینده مجلس با انتقاد از عملکرد دولت، گفت: دولت باید شرمنده مردم استان باشد که فقط در زمان انتخابات مخصوصا ریاست جمهوری به فکر آنها می‌افتد و با وعده‌های غیرواقعی رای آنها را می‌گیرد کاش مردم نجیب استان را شهروند درجه یک می‌پنداشتید و در توسعه و سازندگی استان تلاش بیشتری می‌کردید.

وی افزود: آقای روحانی باید از مردم استان عذرخواهی کنید که 2 و نیم سال پیش در یک نمایش انتخاباتی و تبلیغاتی و با زدن بنرهای زیاد در بزرگراه های تهران از رساندن گاز به زاهدان صحبت کردید ولی پیگیری نکردید که منازل مردم گازدار شود و با پیگیری‌های زیاد نمایندگان هنوز حدود 30 درصد شهر زاهدان گازکشی شده است و بقیه مردم با سرمای شدید و کویری زاهدان ساعت ها در صف تهیه کپسول گاز باید بمانند که آن هم معلوم نیست به آنها برسد صف‌هایی که شبیه صف رای دادن به جنابعالی در زمان انتخابات با وعده‌های فراوان جهت حل مشکلات آنها است.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهارداشت: آیا می‌دانید باند فرودگاهی که در آن زمان افتتاح کردید هنوز قابل بهره‌برداری نیست؟ متاسفانه این گلنگ زدن‌ها، افتتاح‌ها و "علی برکت الله" گفتن‌ها مشکلات مردم استان را برطرف نکرد. آقای روحانی باید شرمنده مردمی باشید که نه مشکلات بازنشستگان لشکری و کشوری و نه مشکلات معلمین زحمتکش و نه مشکل اشتغال جوانان را و فقط با دادن وعده‌های غیرواقعی مردم  ما را شبیه خودتان فرض کرده‌اید.

این نماینده مجلس تاکید کرد: باید شرمنده باشید که بگویید حدود 65 میلیون نفر یارانه معیشتی می‌دهید که آن هم خیلی از موکلین به نمایندگان از عدم دریافت یارانه گله‌مند هستند و شما حاضر نشدید لیست آن را در اختیار مجلس قرار دهید، مشکلات معلمین حق التدریسی و نهضتی که قبل از سال92 و تبدیل وضعیت‌ها مشکلات عمده نیروها است که نه مشکلات شرکتیها حل شد و نه قراردادی‌ها.

شهریاری با بیان اینکه با دیپلماسی ضعیف و لبخند هنوز مشکلات حقآبه سیستان را نتوانسته‌اید حل کنید، عنوان کرد: این موضوع باعث ایجاد مشکلات شدیدی برای تامین آب شرب و کشاورزی برای مردم منطقه شده است، همچنین تعدادی از گروگان‌های عزیز ربوده شده مرزی که بیش از یک سال می‌گذرد نتوانسته‌اید به میهن برگردانید اگر این اتفاق برای نزدیکان شما بیافتد بازهم با همین دیپلماسی فشل پیگیری می‌کردید؟

این نماینده مجلس تاکید کرد: تعداد زیادی از فرزندان استان در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته و مصاحبه شده‌اند اما مشغول به تحصیل نشده‌اند و با وجود پیگیری نمایندگان و استاندار و مدیرکل آموزش و پرورش استان به بهانه‌های مختلف این 350 نفر عزیز ما هنوز بلاتکلیف هستند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: عدم تدبیر رئیس جمهور در افزایش قیمت سوخت و اجرا وقتی خنده‌دار شد که گفتید وقتی صبح جمعه از خواب بیدار شدم متوجه افزایش قیمت بنزین و اجرای آن شدم که این تداعی کنند صحبت پیرمرد پرحاشیه فتنه 88 است که گفت 3 ساعت خوابیدم رای من عوض شد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: استانی که پهناورترین استان کشور است در سهمیه‌بندی شبیه استان‌های که حتی یک چهارم وسعت استان ما را ندارد دیده می شود، کاش در تخصیص اعتبارات و بودجه‌ها استان ما را شبیه استان‌های دارا نفوذ در دولت می‌دیدید، کاش از سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی درس می‌گرفتید که فرمود، دوست دارم بعد از خدمت حتی یک روز هم که شده فرماندار سیستان باشم تا مشکلات این مردم را حل کنم، همان مشکلاتی که در دولت بی‌تدبیر و ناامید هیچ توجهی به آن ندارد و اگر کارهایی هم در رابطه آبیاری انجام شده به دستور حضرت آقا از منابع صندوق توسعه ملی بود، کاش دولت هم با برداشت از صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال در استانی که بالاترین نرخ بیکاری دارد قدمی برمی‌داشتید زیرا امنیت پایدار با ایجاد اشتغال امکان‌پذیر است.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز