کد خبر: 747706 A

وزارت صمت برای ارسال تجهیزات و ماشین‌آلات معدنی از استان‌های سیل‌زده و همجوار برای بازگشایی راه‌ها و خارج کردن گل و لای از واحدهای صنفی برنامه‌ریزی کرده است.

به گزارش ایلنا، ستاد پشتیبانی از مناطق سیل زده وزارت صنعت، معدن و تجارت برای ارسال تجهیزات و ماشین آلات معدنی از استان‌های سیل‌زده و همجوار برای بازگشایی راه‌ها و خارج کردن گل و لای از واحدهای صنفی برنامه‌ریزی کرده است.

«فرشاد مقیمی» معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تعدادی از اتحادیه‌ها، تشکل‌ها، انجمن‌های غیر دولتی و واحدهای صنعتی برای فروش وسایل ضروری مردم با اعمال تخففیف‌های ویژه اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی افزود: با توجه به نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان رونق تولید و مصوبه اخیر دولت برای اختصاص مبالغی به عنوان کمک بلاعوض به مردم مناطق سیل زده پیشنهادی مطرح است تا با محوریت وزارت صنعت ، معدن وتجارت تامین مایحتاج و کالاهای اساسی با همکاری واحدهای صنعتی ارزان تر در اختیار مردم قرار گیرد.

وی با اشاره به ماموریت اصلی این وزارتخانه در بازسازی واحدهای صنعتی و صنفی آسیب دیده در سیل، گفت: مهمترین وظیفه وزارتخانه، کمک به تسریع در راه اندازی واحدهای صنعتی آسیب دیده است که در این راستا باید برنامه‌ریزی و پیش‌بینی دقیق برای تامین نیاز واحدها مانند مواد اولیه و... صورت گیرد.

مقیمی با تاکید بر تسریع در بازسازی واحدهای صنعتی، معدنی و صنفی آسیب دیده اظهار کرد: پیشنهاداتی برای اعطای تسهیلات به واحدهای تخریب شده، استمهال بدهی و ... مطرح و مقرر شد که تمهیداتی برای کمک رسانی به واحدهای صنعتی و صنفی آسیب دیده صورت گیرد.

کمک به واحدهای صنعتی سیل زده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر