خبرگزاری کار ایران

مسئول نهاد صنفی کارگران استان خراسان جنوبی؛

خشک‌سالی کشاورزان را کوچانده است/در شهرهای خراسان جنوبی هم خبری از کار نیست

asdasd
کد خبر : ۵۰۸۷۱۳

رییس کانون شوراهای اسلامی کار خراسان جنوبی می‌گوید: در حالی که خشکسالی، روستاییان کشاورز را مجبور به کوچ کرده است در شهر‌های این استان هم خبری از کار نیست.

محسن کدخدا در گفت‌وگو با ایلنا خاطرنشان کرد: نزدیک به ۱۵ سال است که خشک‌سالی فعالیت‌های مردم استان خراسان جنوبی را محدود کرده است. بسیاری از روستا‌نشینان به امید اینکه بتوانند در شهر درآمدی کسب کنند از محل زندگی خود کوچ کرده‌اند.

او در همین خصوص ادامه می‌دهد: خراسان جنوبی استان صنعتی محسوب نمی‌شود. در این استان کارخانه‌های محدودی وجود دارد. به دلیل اینکه شغل جدیدی در استان ایجاد نمی‌شود، روز به روز به تعداد افراد جویای کار افزوده می‌شود.

رییس شورای اسلامی کار خراسان جنوبی تصریح کرد: کارخانه‌های استان نمی‌توانند با همه ظرفیت کارگری خود فعالیت کنند. این عدم جذب کارگر به دلیل نبود نقدینگی و رونق تولید در استان است.

کدخدا به مشکلات کارگران این استان اشاره کرد و گفت: کارگران در استان خراسان جنوبی امنیت شغلی ندارند زیرا موقعیت آنها تثبت شده نیست. البته نباید فراموش کرد که چنین مشکلاتی در همه جای کشور وجود دارد و باید به فکر جذب سرمایه‌گذار باشیم.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز