خبرگزاری کار ایران

یک فعال صنفی حفاظت فنی، ایمنی و بهداشت کار:

دستمزدهای مسئولان ایمنی کارگاههای ساختمانی ناعادلانه است

asdasd
کد خبر : ۳۵۲۱۶۹

رئیس هیات مدیره کانون انجمنهای صنفی مسئولیت حفاظت فنی، ایمنی و بهداشت کار کشور معتقد است: با توجه به سنگین بودن مسئولیت ولزوم بهره گیری از تخصص، دستمزدهای مسئولان ایمنی و بهداشت در کارگاههای مشمول قانون کار بسیار پایین است.

«ابوالفضل اشرف منصوری»، رئیس هیات مدیره کانون انجمنهای صنفی مسئولیت حفاظت فنی، ایمنی و بهداشت کار کشور در گفتگو با ایلنا گفت: با توجه به مسئولیت بالای مسئولین ایمنی، دستمزد آن‌ها بسیار پایین است.

وی با اشاره به آیین نامه مصوب شورای عالی حفاظت فنی در ۳۱ اردیبهشت ماه مبنی بر لزوم به کارگیری مسئول ایمنی در کلیه کارگاههای مشمول قانون کار گفت: پیش از این به استناد ماده ۹۳ قانون کار فقط کارگاههای بالای ۲۵ نفر ملزم به دارابودن مسئول ایمنی بودند اما با توجه به این آیین نامه جدید تعداد مسئولین ایمنی افزایش می‌یابد و همین مساله لزوم رسیدگی به وضعیت معیشتی این کادر متخصص ایمنی را افزایش می‌دهد.

اشرف منصوری با تاکید مجدد بر وظیفه سنگینی که بر دوش مسئولین ایمنی است گفت: در حال حاضر دستمزد پایه مسئولین فنی حداقل دستمزد مصوب وزارت کار است و مشخص است که بایستی حق تخصص و مزایای شغلی براساس اجرای طرح طبقه بندی باید در مورد این متخصصین اجرایی شود.

وی در پایان با بیان این مطلب که مطالبات مسئولان ایمنی از مجاری قانونی در حال پیگیری است، خبرداد: از طرف کانون انجمن‌های صنفی مسئولیت حفاظت فنی، ایمنی و بهداشت کار پیشنهاداتی جهت ارتقاء دستمزد‌ها و اجرای طرح طبقه بندی مسئولان ایمنی به کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگری ارائه کرده‌ایم که قرار است در آینده‌ای نزدیک در شورای عالی کار مطرح شود.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز