خبرگزاری کار ایران

از کارافتادگان: مستمری‌مان به ۱۰ میلیون تومان هم نرسیده است!

asdasd
کد خبر : ۱۴۸۰۸۴۷

از کارافتادگان صندوق تامین اجتماعی از میزان مستمری خود در احکام حقوقی جدید انتقاد کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، روز گذشته (۲۴ اردیبهشت)، احکام حقوقی جدید بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی صادر و در سامانه مربوطه بارگذاری شد.

تعدادی از کارافتادگان تامین اجتماعی در ارتباط با این احکام حقوقی با انتقاد از مبلغ ناچیز مستمری می‌گویند: با افزایش ۳۵ درصدی مستمری ما نسبت به سال قبل، دریافتی بسیاری از کارافتادگان به ۱۰ میلیون تومان هم نرسیده است.

به گفته آن‌ها، مزایای مزدی از کارافتادگان و مستمری‌بگیرانِ زیر حداقل نیز کامل پرداخت نمی‌شود بلکه بهره‌مندی از حق اولاد و عائله‌مندی به میزان سنوات بیمه‌پردازی‌ فرد مشمول است.

از کارافتادگان با بیان اینکه بسیاری از ما به دلیل شرایط حاد جسمی و بیماری های مختلف، امکان کار کردن و کسب درآمد نداریم؛ افزودند: وقتی یک صندوق بیمه‌ای یک فرد را به دلیل بیماری های شغلی و حوادث پیش آمده، از کار افتاده اعلام می‌کند باید حقوق ماهانه‌ای به او پرداخت کند که فرد بتواند با آن هزینه‌های زندگی خود را تامین کند. معنای از کارافتادگی چیست، وقتی نمی‌توانیم کار کنیم چطور با حقوق زیر ۱۰ میلیون تومان زندگی کنیم؟!

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز