خبرگزاری کار ایران

کارگران نگهداری راه‌آهن زاهدان: قرارداد سه ماهه داریم/ سختی کار را خودمان واریز می‌کنیم!

asdasd
کد خبر : ۱۴۷۴۱۷۵

کارگران پیمانکاری نگهداری راه‌آهن زاهدان از شرایط شغلی خود انتقاد کردند.

نمایندگان کارگران پیمانکاری نگهداری راه‌آهن زاهدان در تماس با خبرنگار ایلنا، از شرایط شغلی و حقوقی خود انتقاد کردند.

این کارگران می گویند: متاسفانه دوباره اول سال قرارداد سه ماهه با ما منعقد کرده‌اند در حالیکه کار ما دائمی و مستمر است؛ قرارداد جدید فقط تا آخر خرداد اعتبار دارد؛ در روزهای گذشته حقوق فروردین نیز به حساب‌مان واریز شد اما کامل نبود؛ تقریباً نصف حقوق معوق مانده است.

انتقاد اصلی این کارگران از قراردادهای شرکتی‌ست؛ آن‌ها طرف قرارداد شرکت تراورس هستند اما انتظار دارند با خود شرکت راه‌آهن قرارداد ببندند. آن‌ها می‌گویند: چون شرکتی هستیم، اجازه نمی‌دهند از مزایا و امکانات برخودار شویم؛ مثلاً از عضویت ما در تعاونی مسکن کارگران راه آهن جلوگیری شده است.

کارگران شرکتی نگهداری راه‌آهن زاهدان با بیان اینکه ما هر کدام ۱۰ یا ۱۵ سال سابقه کار داریم، افزودند: هنگامی که می‌خواهیم بازنشست شویم، شرکت هیچ مسئولیتی برعهده نمی‌گیرد؛ مجبوریم ۴ درصد سختی کار را از جیب بپردازیم و مدتها دوندگی کنیم تا بازنشست شویم.

کارگران شرکتی نگهداری و تعمیر راه‌اهن زاهدان حدود ۲۰۰ نفر هستند که مدتهاست برای انعقاد قرارداد مستقیم با راه‌آهن مطالبه‌گری می‌کنند.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز