خبرگزاری کار ایران

نقدی بر اظهارات اخیر لطیفی/ چرا بخشنامه برای تبدیل وضعیت و ساماندهی؟

asdasd
کد خبر : ۱۳۶۰۲۱۲

فعالان کارگری به اظهارات اخیر رئیس سازمان امور استخدامی کشور انتقاد کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، لطیفی (رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور) در مصاحبه با صداوسیما از آماده شدن یک بخشنامه در دولت برای تبدیل وضعیت و ساماندهی نیروها خبر داد و گفت: پیش‌نویس این بخشنامه آماده شده و به زودی برای اجرا ابلاغ می‌شود؛ هدف ما رعایتِ حال نیروهای شرکتی و حجمی است. می‌خواهیم این نیروها احقاق حق بشوند و شرکت‌ها سهم‌شان مشخص باشد.

او در این گفتگو حرفی از مهم‌ترین خواسته یعنی «حذف پیمانکاران» و قرارداد مستقیم شدن این نیروها حرفی نزد؛ این اظهارات در شرایطی که طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در کمیسیون اجتماعی مجلس در حال رفع ایراد است، موجب انتقادات بسیار شده است.

رامین اناری (نماینده کارگران شرکتی و قراردادی) می‌گوید: در حالیکه تصویب طرح ساماندهی در مجلس دنبال می‌شود، چرا دولت دوباره می‌خواهد بخشنامه برای ساماندهی صادر کند؛ طرح ساماندهی مجلس با کار کارشناسی و با در نظر گرفتن تمام ریزه‌کاری‌ها با دقت طراحی شده و جامعه‌ی هدف خواستار ابلاغ و تصویب آن هستند؛ حالا دولتی‌ها می‌خواهند پیمانکاران باقی بمانند و یک ساماندهی تصنعی را به نفع شرکت‌های پیمانکاری اجرا کنند.

احسان سهرابی (فعال کارگری) نیز با انتقاد از پافشاری دولت بر باقی ماندن پیمانکاران و واسطه‌ها گفت: عامل اصلی تبعیض در دستگاه‌ها، پیمانکاران هستند و شکی نیست که برای برقراری عدالت باید شرکت‌های پیمانکاری حذف شوند.

او ادامه داد: ظاهراً آقای لطیفی و تیم او رغبتی به حذف پیمانکاران ندارند و می‌خواهند موضوع را سمبل‌کاری کنند؛ ساماندهی‌ای که در آن پیمانکاران پابرجا باشند، اساساً ساماندهی نیست و ارزشی ندارد. باید بدانند که مشمولان خواستار تصویب طرح ساماندهی مجلس هستند و این خواسته تقلیل‌بردار نیست.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز