کد خبر: 1233869 A

نماینده مدافعان سلامت سراسر کشور، در نامه‌ای خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواستار برقراری فوق‌العاده خاص مدافعان سلامت با ضریب بالا شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدرضا سقائیان فرد (نماینده مدافعان سلامت سراسر کشور)، در نامه‌ای خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواستار برقراری فوق‌العاده خاص مدافعان سلامت با ضریب بالا شد. 

در این نامه آمده است: 

«ما مدافعان سلامت سراسر کشور، مطالبه‌گری در خصوص برقراری فوق‌العاده خاص با ضریب حداقل ۳ را طبق بندهای ۱۵ و ۱۶ ماده ۵۴ آیین‌نامه اداری استخدامی اعضای غیر هیئت علمی و ماده ۶۳ آیین‌نامه اداری استخدامی اعضای هیئت علمی، بیش از دو سال از مسئولین مربوطه اعم از ریاست محترم جمهوری، وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس محترم سازمان برنامه و بودجه کشور شروع کرده‌ایم که مورد حمایت علنی مقام معظم رهبری و شخص حضرتعالی در سالروز پرستار به مناسبت میلاد حضرت زینب کبری (س) واقع گردید. 

این مهم توسط وزیر محترم بهداشت طی نامه‌هایی به شماره ۱۰۰/۱۲۴۱ مورخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۴ و همچنین شماره ۱۰۰/۱۶۲۸ مورخ ۱۴۰۰/۱۱/۲۸ مورد مطالبه و درخواست از مسئولین امر گردید که نهایتاً منجر به نامه شماره ۲۴۳۷۹/۵۹۶۲۰/۶ مورخ ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ دبیر محترم کمیسیون مدیریت امور عمومی و سرمایه انسانی دفتر هیئت دولت با موضوع برقراری فوق‌العاده خاص برای کارکنان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی مضموم به نامه سازمان برنامه و بودجه به شماره ۲۹۷۲۹ مورخ ۱۴۰۱/۰۱/۳۱ موجی از امید و اضطراب (خوف و رجا) در دل مدافعان سلامت ایجاد شده است که با اراده حمایتی حضرت‌عالی امید به تحقق آن دوچندان می‌گردد. از این رو با توجه به مفاد مندرج در نامه سازمان مذکور مبنی بر حمایت‌های قبلی صورت گرفته در خصوص کادر سلامت جهت تنویر افکار عمومی و پاسخ مستند به این مساله مراتب ذیل به حضورتان ایفاد می‌گردد. 

در این نامه به افزایش فصل دهم مدیریت خدمات کشوری اشاره شده است و این در حالی است که طبق نامه شماره ۶۹۶۴۸۸ مورخ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ رئیس وقت سازمان برنامه و بودجه این بخشنامه مشمول تمامی دستگاه‌های اجرایی است که تاکنون افزایش امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری در آن‌ها اجرا نشده است و ارتباطی به بحث حمایت از کادر سلامت در زمان مبارزه با کرونا ندارد. 

از طرفی اعمال افزایش فوق العاده ویژه موضوع بند ۱۲ ماده ۵۴ آئین نامه اداری استخدامی کارکنان دانشگاه‌های علوم پزشکی که از دی ماه سال ۱۳۹۹ در احکام آن‌ها اعمال شده نیز مشمول تمامی دستگاه‌های اجرایی و حتی دستگاه‌های ذیل بند ۱۰ ماده ۶۸ قانون خدمات کشوری من جمله قوه قضائیه و دستگاههای تابعه، وزارت دادگستری و سازمان‌های تابعه، نهاد ریاست جمهوری، سازمان اداری استخدامی کشور، سازمان برنامه و بودجه و دستگاه‌های تابعه، شرکت فرودگاه‌های کشور، سازمان هواپیمایی کشوری و سایر دستگاه‌های اجرایی نیز گردیده است درحالی که آنان از شرایط خدمتی غیرقابل مقایسه‌ای با کادر سلامت در مواجه با کرونا برخوردار بوده‌اند و اخیرا سازمان تامین اجتماعی نیز این مهم برایشان مقرر و مصوب گردیده است. لذا این دو موضوع مورد اشاره سازمان به منظور حمایت از کادر سلامت در ایام مبارزه با کرونا به صورت اختصاصی آن هم مرتبط با قدردانی از زحمات و ایثارگری‌های کادر سلامت در مبارزه با کرونا نمی‌باشد. 

از آن مقام محترم استدعا داریم به پاس قدردانی از زحمات کادر سلامت در این مبارزه جانفرسا با ویروس منحوس کرونا و نیز پاسداشت شهدای مدافع سلامت، نسبت به رفع سوءتفاهم ایجاد شده در این زمینه و نیز برقراری فوق‌العاده خاص با ضریب قابل توجه که نشان از اجرای عدالت و انصاف بین سایر دستگاه‌های برخوردار از این امتیاز می‌باشد، اقدام شایسته مبذول فرمایید.»

انتهای پیام/
مدافعان سلامت فوق العاده خاص پرستاران نامه مدافعان سلامت به مجلس فوقالعاده خاص با ضریب بالا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر