خبرگزاری کار ایران

قراردادی برای هم افزایی در جهت توسعه شایستگی حرفه‌ای

asdasd
کد خبر : ۱۱۴۳۱۶۸

تفاهم نامه همکاری میان «انجمن صنفی مدیران منابع انسانی ایران» و «موسسه نشان‌آور دانش و مهارت آینده» همزمان با روز ملی استاندارد منعقد شد.

به گزارش ایلنا، انجمن صنفی مدیران منابع انسانی با بهرمندی از شبکه‌ای چند هزار نفری از مدیران، کارشناسان ارشد، مدرسان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های مرتبط با مدیریت منابع انسانی یکی از تاثیرگذارترین نهادهای غیردولتی فعال در انسجام و هماهنگی امور مرتبط با اشتغال و آموزش نیروی ماهر در کشور است و موسسه نشان‌آور نیز به عنوان آکادمی توسعه شایستگی حرفه‌ای، مجری انحصاری نسخه بومی برنامه شایستگی‌سنجی با استاندارد اروپایی ESCO است که از ظرفیت محتوایی، کادر علمی، فناوری هوشمند ارزیابی و تجربه اجرایی مناسبی در این راه برخوردار است.

موضوع اصلی تفاهم نامه همکاری، بازتعریف و ایجاد نظام مدیریت منابع انسانی، ارزیابی و سطح‌بندی شاغلان در عناوین شغلی مرتبط با مدیریت منابع انسانی و صدور شناسنامه معتبر حرفه‌ای برای آنان است.

این تفاهم نامه که توسط حمیدرضا کمالی، مدیرعامل موسسه نشان‌آور و جواد محجوب، رئیس انجمن صنفی مدیران منابع انسانی امضا گردید، زمینه همکاری‌های چندجانبه‌ای را فراهم خواهد کرد که ضمن افزایش شایسته‌سالاری، بهبود سرمایه اجتماعی فعالان این حوزه را رقم می‌زند.

انتظار می‌رود به زودی، فرایند شایستگی‌سنجی حرفه‌ای بر اساس جدول برنامه‌ریزی شده آغاز گردد. با توجه به انتخاب روسای کانون‌های توسعه خبرگی و تدوین چارچوب و معیارهای ارزیابی، افراد علاقه‌مند به مشارکت در این برنامه و دریافت شناسنامه دوم (دانش و مهارت) می‌توانند از طریق سایت neshanavar. com نسبت به ارتقای دانش شایستگی خود و نیز خودارزیابی اقدام نمایند.

طرفین تفاهم‌نامه بنا دارند در مورد استعدادیابی حرفه‌ای، برگزاری دوره‌های آموزش کارگاهی با ایجاد فرصت‌های کارورزی و نیز ایجاد سازوکار ارزیابی و سطح‌بندی درجه شایسته سالاری در شرکت‌ها و سازمان‌ها نیز با یکدیگر همکاری کنند.

موسسه نشان‌آور که شایستگی‌سنجی بخشی از کارکنان شهرداری تهران و نیز ده‌ها نفر از مدیران حوزه‌های روابط عمومی، رویداد، بازاریابی و حوزه رسانه را در کارنامه خود دارد، به عنوان آکادمی توسعه شایستگی حرفه‌ای در بهمن ماه ۱۳۹۹ همایش «استانداردهای بین‌المللی روابط عمومی» را با حضور مقامات عالی کشوری و بیش از سه هزارمخاطب مجازی در فرهنگسرای نیاوران برگزار کرد.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز