کد خبر: 1105211 A

۹ نفر از کارگران شرکت لاستیک پارس ساوه در حال حاضر با وجود داشتنِ قرارداد کار اجازه‌ی ورود به شرکت را ندارند و قرارداد ۵ نفر نیز تمدید نشده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، تعدادی از کارگران شرکت لاستیک پارس ساوه اجازه‌ی ورود به این شرکت را ندارند و همچنان بلاتکلیف هستند. 

به گفته‌ی یکی از کارگران، ۹ نفر از کارگران این شرکت در حال حاضر با وجود داشتنِ قرارداد کار اجازه‌ی ورود به شرکت را ندارند. همچنین با ۵ نفر بعد از پایان قرارداد، قرارداد جدیدی بسته نشده است. 

کارفرمای شرکت لاستیک پارس ساوه پیشتر در این خصوص ضمن تائید خبر عدم اجازه‌ی ورود برخی از کارگران به شرکت به ایلنا گفته بود: تعدادی از افراد که از کار ممانعت کرده و دستگاه‌ها را خاموش کرده بودند، قرار است به کمیته‌ی انضباطی معرفی شوند و فعلا هیچ تصمیمی در رابطه با این افراد گرفته نشده است.  

همچنین کارفرما در خصوص بیکاری برخی از کارگران این شرکت گفته: ما در ابتدای تیرماه قرارداد خود را با کل پرسنل تمدید کردیم اما عده‌ای از تمدید قرارداد خودداری کردند و ما اجازه‌ی ورود به آن عده‌ را نداده‌ایم.

این درحالیست که کارگران می‌گویند کارفرما از بستن قرارداد امتناع کرده است نه کارگران. 

گفتنی است؛ طبق اساسنامه شرکت لاستیک پارس ساوه، صندوقی در زمان دولتی بودنِ این شرکت شکل گرفته بود که هر ماه ۳ درصد از حقوق کارگران کسر می‌شد و کارفرما نیز ۵درصد به صندوق اضافه می‌کرد تا در نهایت از این صندوق، اعتباراتی به کارگران تعلق بگیرد. با واگذاری شرکت به بخش خصوصی در سال ۹۷، سر اعتبارات این صندوق بین کارفرمای بخش خصوصی و کارگران مناقشه پیش آمد و منجر به اعتراض‌های کارگران در چند نوبت شد. اما به گفته‌ی کارفرما در حال حاضر مشکل صندوق حل و تمام مطالبات کارگران بعد از مدتی پرداخت شده است.

انتهای پیام/
اخراج کارگران اعتراض کارگران لاستیک پارس ساوه اخراج کارگران لاستیک پارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر