کد خبر: 899843 A

شروع لیگ از راه می رسد

تمرینات از 13 خرداد ، مسابقات از اوایل تیر

مدیران و مسئولان فدراسیون و سازمان لیگ به دنبال راهکاری هستند تا هیچ تیمی ضرر نکند و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مسابقات را به‌به پایان برسانند.

تمرینات از 13 خرداد ، مسابقات از اوایل تیر

به گزارش ایلنا،ادامه برگزاری لیگ‌های برتر، دسته یک ، دسته دوم و سوم  فوتبال باشگاه‌های ایران  این روزها به یکی از چالش‌های بزرگ فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ تبدیل‌شده است.

تیم‌های بالانشین خصوصاً صدرنشین‌ها در تمامی لیگ‌ها به‌خصوص لیگ دسته یک و دسته دوم که می‌تواند در صورت قهرمانی به لیگ دسته بالاتر عود کنند خواستار برگزاری بازی‌ها هستند البته با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی تا هیچ تیمی با مشکل مواجه نشوند.

این دسته از باشگاه‌ها نمی‌خواهند هزینه یک‌سالهاشان به همین راحتی با تعطیل و لغو شدن مسابقات از بین برود و باید گفت حق هم دارند. البته در انتهای جدول هر 4 لیگ فوق هم همین شرایط وجود دارد چون هیچ تیم نمی‌خواهد سقوط کند. اما دراین‌بین تیم‌هایی که در میانه جدول هستند که نه شانس سقوط دارند و نه سقوط دوست دارند لیگ تعطیل شود تا شانس خود را برای فصل بعد امتحان کنند خصوصاً تیم‌هایی که در ابتدای فصل از آن‌ها به‌به عنوان مدعی نام‌برده می‌شد ولی در عمل موفق نبودند و جالب این است مدیران ، مربیان و بازیکنان  این از دسته تیم‌ها مدعی هستند که سلامت و جان بازیکنان و عوامل برگزاری خیلی واجب است و نباید به‌به خاطر قهرمانی یک تیم مسابقات برگزار شود ! البته باید دید این دسته از تیم‌ها اگر خودشان هم شانس قهرمانی داشتند این‌گونه حرف می‌زدند ؟!

البته مدیران و مسئولان فدراسیون و سازمان لیگ هم بیکار ننشسته‌اند و به دنبال راهکاری هستند تا هیچ تیمی ضرر نکند و  با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مسابقات را به‌به پایان برسانند. 

در همین راستا شنیده می‌شود سازمان لیگ به دنبال این است تا با فروکش کردن ویروس کرونا بازی‌ها را برگزار کند و حتی استعلام‌های لازم را از وزارت بهداشت و فیفا هم گرفته است. بر طبق همین شنیده‌ها از سازمان لیگ اگر شرایط مناسب باشد،  تیم‌ها از 12 یا 13 خرداد اجازه دارند تمرینات اماده‌سازی خود را با رعایت اصول بهداشتی شروع کنند و بر همین اساس و فرصت بیست یک‌روزه از اوایل تیرماه شاهد ادامه مسابقات خصوصاً لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های ایران باشیم تا تکلیف قهرمان نوزدهمین دوره مشخص شود. البته طبق همین شنیده‌ها مسابقات بدون تماشاگر برگزار خواهد شد.

 

انتهای پیام/
فیفا لیگ برتر فوتبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر