کد خبر: 618946 A

همه چیز درباره قرعه کشی جام ملت های آسیا

قرعه کشی رقابت های جام ملت های آسیای سال 2019 امشب در امارات برگزار می شود.

به گزارش ایلنا، تنها چند ساعت تا آغاز مراسم قرعه کشی هفدهمین دوره جام ملت های اسیا باقی مانده است. هتل ارمنی دوبی واقع در برج الخلیف میزبان 24 تیمی است که می خواهند ببینند برای این دوره از رقابت ها در چه گروهی قرار خواهند گرفت.

تیم ملی ایران با سه عنوان قهرمانی بهترین رنک را در بین تیمهای حاضر در این مسابقات دارد. ملی پوشان در اولین میزبانی امارات که در سال 1996 بود موفق شدند رده سوم را به خود اختصاص دهند و حالا چیزی به جز قهرمانی نمی خواهند.

pcd1v8eo1ubb9a5obllb

مسابقات این دوره برای اولین بار با حضور 24 تیم به انجام می رسد. از مارچ 2015، 45 تیم برای بدست آوردن 23 جایگاه باقی مانده تلاش کردند و حالا شاهد حضور تیمهای جدیدی در این دوره هستیم. سه تیم قرقیزستان، فیلیپین و یمن برای اولین بار جواز حضور پیدا کرده اند.

این دوره از رقابت ها از 5 ژانویه(شنبه 15 دی) تا یکم فوریه 2019(جمعه دوازدهم بهمن) در 7 ورزشگاه امارات برگزار می شود. محمد بن زاید میزبان بازی افتتاحیه و فینال خواهد بود. امشب هم به جز جایگاه امارات که در سید یک و گروه یک قرار دارد الباقی جایگاه ها مشخص می شود.

1111

برنامه امشب مهمانان ویژه ای دارد. علی دایی به عنوان آقای گل جام 96 در برنامه امشب حضور دارد. سان جی های اسطوره فوتبال چین و بازیکن اسبق من سی تی هم از دیگر حاضرین خواهد بود. سانیل چتری تایلندی و یانگ هازبند از فیلیپین هم هستند. نباید فراموش کرد که زهیر بخیت، اسطوره فوتبال امارات جزو مدعوین خواهد بود.

سید بندی تیمها با در نظر نگرفتن تیم میزبان بر اساس رنکینگ فیفا و به شرح زیر است:

سید یک: امارات، ایران، استرالیا، ژاپن، کره جنوبی، عربستان

سید دو: چین، سوریه، ازبکستان، عراق، قطر، تایلند

سید سه: قرقیزستان، لبنان، فلسطین، عمان، هند، ویتنام

سید چهار: کره شمالی، فیلیپین، بحرین، اردن، یمن، ترکمنستان

download (3)

تیم قهرمان این دوره از رقابت ها جواز حضور در جام کنفدراسیون های سال 2021 در قطر را کسب می کند.

گروه زندگی و مرگ برای ایران کدام است؟

گروه زندگی: ایران، تایلند، ویتنام و ترکمنستان

گروه مرگ: ایران، سوریه(عراق)، عمان، کره شمالی

حال باید دید امشب ملی پوشان مانند جام جهانی گروه مرگ نصیبشان می شود یا در گروه زندگی به سر خواهند برد. همه چیز تا ساعت 20 امشب مشخص خواهد شد.

تیم ملی ایران جام ملت های آسیا علی دایی جام ملت های آسیا 2019
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر