خبرگزاری کار ایران

شاگردان پائز مغلوب پرافتخارترین تیم دنیا شدند

asdasd
کد خبر : ۱۴۹۰۲۷۵

تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود در هفته دوم لیگ ملت‌های والیبال سه بر یک مغلوب پرافتخارترین تیم دنیا شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از فدراسیون والیبال، هفته دوم مرحله مقدماتی لیگ ملت‌ها 2024 از 15 خرداد در شهرهای کوکورا ژاپن (گروه سوم) و اوتاوا کانادا (گروه چهارم) آغاز شده‌است و با 32 مسابقه در مدت 6 روز تا 20 خرداد پیگیری خواهد شد.

تیم ملی والیبال ایران از ساعت 6:30 دقیقه امروز پنج‌شنبه 17 خرداد در دومین دیدار خود در هفته دوم لیگ ملت‌ها به مصاف برزیل رفت و سه بر یک مغلوب پرافتخارترین تیم دنیا شد.

موریس موتا پائز سرمربی تیم ملی ایران، این دیدار را با ترکیب محمد طاهر وادی، امین اسماعیل‌نژاد، مرتضی شریفی، پوریا حسین خانزاده، علیرضا فراهانی مصلح‌آبادی، محمد ولی‌زاده، محمدرضا حضرت‌پور(لیبرو) آغاز کرد. ترکیبی متفاوت که بازیکنی چون فراهانی برای نخستین بار در ترکیب اصلی آن قرار گرفت.

ریکاردو لوکارلی، دو سانتوس ماتئوس، آلان سوزا، یواندی لئال، لوکاس ساتکمپ، فرناندو کرلینگ و تالس هوس(لیبرو) ترکیب شروع کننده تیم برزیل با هدایت برناردو رزنده بودند.

ست نخست این دیدار با خراب کردن سرویس از سوی دو تیم آغاز شد اما در ادامه برزیل دو پوئن مستقیم سرویس گرفت تا مسابقه با جدیت بیشتری پیگیری شود. در این ست ملی‌پوشان نتوانستند چندان موفق عمل کنند و هرچند امین اسماعیل‌نژاد با سرویس‌های ریسکی تاحدودی اختلاف امتیازات را جبران کرد اما اشتباهات فردی ایران باعث شد در نهایت این ست با نتیجه 25 بر 19 به نفع برزیل پایان یابد.

ملی‌پوشان ست دوم را با سه امتیاز متوالی آغاز کردند و در ادامه با بازی خوب باعث شدند رزنده در امتیاز 6 بر 2 وقت استراحت بگیرد. در بخش‌هایی از این ست ملی‌پوشان پنج اختلاف امتیاز با حریف ایجاد کردند اما برزیلی‌ها کوتاه نیامده و اختلاف را به دو پوئن رساندند. اواخر ست میلاد عبادی‌پور به جمع ترکیب تیم اضافه شد تا روند امتیازگیری حریف متوقف شود و این ست با امتیاز 25 بر 22 به نفع ایران پایان یافت.

ست سوم با برتری برزیلی‌ها شروع شد و این بار در امتیاز 6 بر 2 به نفع برزیل، پائز ویدیوچک گرفت تا بلکه وقفه‌ای در امتیازگیری حریف ایجاد کند. این درخواست کمک کننده بود و ایرانیان اختلاف را به یک پوئن رساندند تا رزنده درخواست وقت استراحت کرده و روند را به نفع برزیل تغییر دهد. پائز در پوئن 13 بر 8 و 18 بر 11 گپ و گفتی با ملی‌پوشان داشت و از آن‌ها خواست یکدیگر را حمایت کنند تا بتوانند عملکرد بهتری داشته باشند. توصیه‌های سرمربی چندان کارساز نبود و این بار با آوردن کاپیتان به زمین تلاش کرد روند را تغییر دهد اما در نهایت این ست با امتیاز سرویس‌های خوب حریف و با نتیجه 25 بر16 به نفع شاگردان رزنده تمام شد.

ست چهارم با امتیازات برابر دو تیم پیش رفت اما در نهایت این برزیلی‌ها بودند که از امتیاز 21 به بعد برابر حریف برتری کسب کردند. ویدیوچک‌های پائز هم کمکی به تیم نکرد تا این ست با نتیجه 25 بر 23 به نفع برزیل پایان یابد.

اسماعیل ابراهیم البلوشی از امارات و لوییس گراردو ماسیاس از مکزیک به عنوان داور اول و دوم قضاوت این مسابقه را برعهده داشتند.

تیم‌های ملی والیبال ایران و برزیل در طول تاریخ 22 بار به مصاف یکدیگر رفتند که تنها سه برد سهم ایران در جدال‌ها بوده و در نوزده مسابقه برزیل فاتح میدان بوده است. ملی‌پوشان کشورمان پیش از آغاز مسابقات لیگ ملت‌ها 2024 هم سه دیدار تدارکاتی برابر برزیل برگزار کردند که در هر سه دیدار مغلوب حریف شدند.

مردان برزیل با 14 دوره حضور در بازی‌های المپیک 6 مدال شامل سه طلا و سه نقره مسابقات والیبال این رویداد مهم جهان را در گنجینه افتخارات خود دارند و امسال برای پانزدهمین بار در المپیک شرکت می‌کنند. آن‌ها در المپیک‌های 1992، 2004 و 2016 به مقام قهرمانی دست یافتند.

زردپوشان والیبال این کشور همچنین سابقه حضور در 17 دوره رقابت‌های قهرمانی مردان جهان دارند که در هفت دوره روی سکو رفته‌اند. سه مدال طلا و قهرمانی (سال های 2002، 2006 و 2010)، سه نایب قهرمانی و یک مدال برنز ره‌آورد والیبال برزیل از رقابت‌های جهانی است.

حضور در 12 دوره جام جهانی از سال 1969 تاکنون نیز از دیگر افتخارات تیم ملی والیبال برزیل است که سه مقام قهرمانی و سه مدال برنز به دست آورده است.

همچنین 9 جام قهرمانی، هفت مدال نقره و چهار مدال برنز لیگ جهانی در گنجینه افتخارات تیم ملی والیبال مردان برزیل که بزرگترین گنجینه افتخارات جهان است، وجود دارد.

تیم ملی والیبال برزیل در هر پنج دوره لیگ جهانی حضور داشته و در سال 2021 نیز موفق به کسب مدال طلای این رقابت‌ها شد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز