خبرگزاری کار ایران

هفته آخر جذاب لیگ یک فرانسه؛ رقابت داغ برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا

asdasd
کد خبر : ۱۴۸۲۹۷۹

هفته آخر لیگ یک فرانسه برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا داغ و جذاب پیگیری خواهد شد.

به گزارش ایلنا، مبارزه برای سهمیه مستقیم لیگ قهرمانان، مهم‌ترین اتفاق هفته آخر لیگ یک فرانسه است. پاری‌سن‌ژرمن در فاصله سه بازی مانده تا پایان فصل برای دوازدهمین بار قهرمان شد و رکوردش را بهبود بخشید.

موناکو هم دومی خود را قطعی کرده و برای نخستین بار بعد از فصل ۲۰۱۹-۲۰۱۸ در لیگ قهرمانان حاضر می‌شود. پشت‌سر آنها رقابت بین لیل و برست است برای اینکه یکی به سهمیه مستقیم لیگ قهرمانان برسد و دیگری راهی مراحل مقدماتی شود.

با افزایش تعداد تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان از ۳۲ به ۳۶ تیم، سهمیه فرانسه یک تیم بیشتر شده و سه تیم به صورت مستقیم به این رقابت‌ها می‌روند. لیل رده سومی امشب میزبان نیس است که در رده پنجم قرار دارد و فصل بعد در لیگ اروپا بازی می‌کند.

اما لیل که در سال ۲۰۲۲ تا یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان پیش رفت، برتری شکننده‌ای نسبت به تیم شگفتی‌ساز لیگ یک، برست دارد. لیل تنها دو تفاضل گل بالاتر از برست دارد و گل‌های زده هر دو تیم یک اندازه است.

مربیگری این تیم برعهده پائولو فونسکا است که شایعاتی درباره رفتنش به میلان و مارسی مطرح شده است. برست هرگز در رتبه‌ای بالاتر از هشتم قرار نگرفته و بهترین فصل خود را به پایان می‌رساند که با نخستین سهمیه اروپایی همراه شده. آنها به دنبال جایی برای میزبانی بازی‌های اروپایی‌شان هستند چون یوفا اعلام کرده به دلایل امنیتی تنها می‌توانند یک جایگاه را در فرانسیس‌لو بله باز کنند.

برست از فوریه در میان سه تیم بالای جدول بود اما هفته قبل به رده چهارم لغزید بعد از آنکه در پنج بازی تنها یک برد به دست آورد. مربی این تیم که فصل را در زمین تولوز به پایان می‌رساند، اریک روی است که به عنوان بهترین مربی لیگ یک معرفی شده است.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز