خبرگزاری کار ایران

رزمی‌کاران ایرانی قربانی کلاهبرداران ویزا در تایلند

asdasd
کد خبر : ۱۴۷۰۴۳۶

رزمی‌کاران لژیونر ایرانی مقیم تایلند، قربانی کلاهبرداران ویزا شدند.

به گزارش ایلنا، با توجه به فرآیند پیچیده اخذ ویزاهای بلند مدت در پادشاهی تایلند، عدم مسئولیت‌پذیری اخذ ویزا از طرف باشگاه‌ها و یا سازمان‌های برگزاری مبارزات و هزینه‌های سنگین برای ایرانیان، اکثریت ورزشکارانی که برای زندگی و تمرین به این کشور مهاجرت می‌کنند دچار دغدغه هستند. در این بین افرادی به غیر از مؤسسات قانونی تحت نظارت دولت، بازار سیاه تشکیل داده و با اعلام هزینه‌های کمتر اقدام به این کار می‌کنند.

بنا به گزارش‌های متعدد از یکسال گذشته از طرف رزمی‌کاران لژیونر مقیم تایلند که نام برخی از آنان نیز از شهرت قابل توجهی برخوردار است، شخصی با ادعای توانایی اخذ ویزا با هزینه مناسب‌تر و زمان کمتر، پس از اخذ مبلغ و گذرنامه از قربانی، برای پاسخگویی طفره میرود تا زمانی که ویزای فعلی منقضی، اقامت وی غیر قانونی تلقی و اصطلاحا Over Stay شود. نکته جالب اینجاست که این شخص از طرف یکی از دانشگاه‌های تایلند برای اخذ ویزای آموزشی (ED) معرفی می‌شود. جایی که ده‌ها ایرانی برای اخذ این نوع ویزا مجبور به مدارک تاییدیه این دانشگاه هستند. بنا به گزارش‌های تکمیلی این خانم تایلندی همسر ایرانی و تا حدی به زبان فارسی آشنایی دارد.

طبق قوانین پلیس مهاجرت تایلند، به ازای هر روز اقامت بیش از زمان قانونی ۵۰۰ بات (معادل حدودا ۱۴ دلار) جریمه در نظر گرفته شده‌است که سقف این جریمه ۲۰ هزار بات (معادل حدودا ۵۵۵ دلار) که تا ۹۰ روز اقامت غیرقانونی قابل پرداخت است. اما اقامت بیش از این زمان جرم محسوب و شامل مجازات کیفری و ممنوع‌الورودی به کشور از یکسال به بالا می‌شود. کلاهبرداران نیز از این قانون سوء استفاده و می‌کنند. چرا که شخصی که گذرنامه در دست ندارد و مدت اقامتش منقضی شده است، نمی‌تواند طرح شکایت خود را به مراجع ذیربط ارائه دهد و در واقع نه راه پیشی برای او می‌ماند و نه راه پس.

 

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز