خبرگزاری کار ایران

برگزاری جلسه تخصصی وزیر ورزش با مسئولان تیراندازی

asdasd
کد خبر : ۱۴۵۵۲۸۵

وزیر ورزش و جوانان امروز با مسئولان فدراسیون تیراندازی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان در جلسه تخصصی با فدراسیون تیراندازی به منظور بررسی این رشته المپیکی، عنوان کرد: طی توافقی که با کمیته ملی المپیک داشتیم، جلسات مشترکی را با فدراسیون‌های المپیکی تا بازی‌های المپیک برگزار می‌کنیم که پس از کشتی، وزنه‌برداری و تکواندو امروز جلسه بررسی وضعیت تیراندازی برگزار می‌شود. موضوع این جلسات المپیک 2024 پاریس است و ما در این نشست‌ها بیشتر شنونده هستیم و نکات و دغدغه‌های فدراسیون برای المپیک را می‌شنویم.وی ادامه داد: تاکنون تیراندازی چهار سهمیه کسب کرده و امیدواریم این سهمیه افزایش پیدا کند، ضمن اینکه بانوان در این رشته ورزشی از ظرفیت خوبی برخوردار هستند. وزارت ورزش و جوانان به عنوان پشتیبان فدراسیون‌ها کمک می‌کند تا اتفاقات خوبی رقم بخورد. تمام کشورها برای المپیک پاریس سرمایه‌گذاری می‌کنند و رکوردها مشخص است و این تلاش دوستان را می‌طلبد که در این زمینه‌ کارهای لازم را انجام دهند.وزیر ورزش و جوانان با اشاره به ظرفیت جوان رشته تیراندازی گفت: برای اولین بار ورزشکار 16 ساله ما در این رشته ورزشی توانست کسب سهمیه کند و تلاش‌های خوبی در فدراسیون در این زمینه صورت گرفته است. اقدامات خوبی در مسیر پیش رو انجام شده و ما هم کمک می‌کنیم تا مسیری که تا المپیک طی می‌شود، بدون مشکل و مساله خاصی باشد. امیدوارم در آینده این ورزشکاران نقش‌آفرینی موثری داشته باشند و دل مردم عزیز را شاد کنند.

وزیر ورزش جوانان افزود: کار پشتیبانی بر عهده فدراسیون است و وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک هم حمایت‌ لازم را برای بازی‌های المپیک خواهند داشت. یک تفاهم‌ سه‌جانبه بین ما، کمیته ملی المپیک و فدراسیون‌های المپیکی صورت می‌گیرد تا برنامه‌های در نظر گرفته شده در هر رشته با نظم خاصی پیش برود و اعتبارات و کمک‌ها باعث اثربخشی بیشتری شود.او افزود: اولویت بازی‌های المپیک بوده و تلاش بر این است که رشته‌های مدال‌آور المپیک بتوانند اعتبارات خوبی را کسب کنند. اعتباراتی که در نظر خواهیم گرفت، نباید صرف هزینه‌های پرسنلی شود. در داخل این تفاهم‌نامه سه‌جانبه، به روزرسانی تجهیزات را در نظر گرفته‌ایم و تلاش می‌کنیم تا درخواست‌ها را لحاظ کنیم و اولویت‌ برای این تجهیزات بازی‌های المپیک است.همچنین مرتضی قربانی رئیس فدراسیون تیراندازی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت رشته تیراندازی در فاصله شش ماه تا آغاز بازی‌های المپیک گفت: برگزاری این جلسات باعث دلگرمی است و من به سهم خودم از برگزاری این جلسات قدردانی می‌کنم. در گذشته تیم‌های ملی ما محدود به چند نفر بودند اما در حال حاضر تعداد نفرات در تیم‌های ملی بیشتر شده است. کسانی که سهمیه المپیک آورده‌اند، بسیار جوان هستند و ما به این نتیجه رسیدیم که باید در مقطع 12 تا 18 سال تمرکز خوبی داشته باشیم. در این زمینه امکانات و شرایط خوبی برای استان‌ها فعال کردیم. آقای اسبقیان زحمت کشیدند و در مجموعه ما حضور پیدا کردند و شرایط را دیده‌اند.

در این جلسه محمود خسروی‌وفا رییس کمیته ملی المپیک، شروین اسبقیان معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی، مریم کاظمی‌پور معاون ورزش بانوان، محمد معانی سرپرست دفتر برنامه‌ریزی و نظارت ورزش قهرمانی و مسئولان فنی تیم‌های ملی و دبیر فدراسیون تیراندازی نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز