خبرگزاری کار ایران

| 23:58   
کد خبر : ۱۳۹۸۳۸۵

توصیه‌های اسماعیل حلالی به یحیی برای تقابل با النصر

پیشکسوت پرسپولیس روش های جالبی برای تقابل با یاران رونالدو دارد.

توصیه‌های اسماعیل حلالی به یحیی برای تقابل با النصر

به گزارش ایلنا،  با نمایشی که از تیم النصر مقابل الشباب دیده، همبازیان رونالدو بیشتر از کناره‌ها حمله کردند و از کانال چپ و راست به دنبال حرکت و نفوذ بودند به همین دلیل این احتمال وجود دارد که چنین روشی را برای مقابله با پرسپولیس هم اتخاذ کنند.

تیم‌های مطرح معمولاً یک روش را برای نفوذ انتخاب نمی‌کنند و معمولاً چند روش را برای بازی و طراحی حملاتشان پیش‌بینی و در نظر می‌گیرند. بازیکن سابق پرسپولیس معتقد است تیم النصر با یک پلن بازی نمی‌کند و چند روش برای حمله مد نظر دارد. شاید هم تیم عربستانی در تهران به شکل محدود حمله کند چون به هر حال از آنها هم توقعاتی وجود دارد ضمن اینکه بار روانی روی این تیم شاید به نوعی بالاتر از پرسپولیس باشد چون به هر حال این تیم در بار قبلی که با پرسپولیس بازی کرده نتیجه را واگذار کرده از این رو شاید هم تیم عربستانی به نوعی با احتیاط مقابل پرسپولیس بازی کند.

زمانی که ما صاحب توپ هستیم مالکیت را به راحتی از دست ندهیم و از تمام طول و عرض زمین به راحتی استفاده کنیم و توپ را زیاد به تیم حریف ندهیم چون هر چه کمتر به تیم میهمان توپ بدهیم قطعاً ما می‌توانیم آرایش بهتری به خط میانی‌مان بدهیم و روشی بهتر را انتخاب کنیم.

حلالی روش دلخواه خودش را روش 3-3-4 می‌داند چون معتقد است در این روش وقتی توپ را از دست می‌دهید زمان و بازیکنان بیشتری را در خط میانی خواهیم داشت هر چند احتمال می‌دهم که سرمربی پرسپولیس روش 1-5-4 را انتخاب کند روشی که بد نیست به شرطی که بازیکنانمان خوب شیفت شوند و انتقال عرضی آنها را کم کرده و حریف را مجبور سازیم به بازی مستقیم روی بیاورند تا به نوعی روی به استفاده از پاس‌های 30-40 متری بلند بیاورند که در این صورت مهارشان برای ما راحت‌تر خواهد بود.

درست است که در خط میانی و در بین وینگرهای تیم عربستانی نام‌های بزرگی وجود دارند اما نام‌ها نیستند که فوتبال بازی می‌کنند. داداش‌زاده هافبک اسبق پرسپولیس در رابطه با رویارویی خط میانی دو تیم می‌گوید درست است که تیم حریف 6 بازیکن خارجی خوب دارد و از بازیکنان خوبی هم در خط میانی‌اش بهره می‌برد اما در پرسپولیس هم هافبک‌های بسیار خوبی حضور دارند که بسیار باتجربه‌اند و خصوصیات متفاوتی به لحاظ فنی دارند که بسیار مهم است.

بازیکنان ما خصوصاً هافبک‌های ما باید بازیخوانی خوبی داشته باشند به این شکل که از یارگیری من‌تومن با بازیکن صاحب توپ غافل نشوند. بازیکنان خط میانی ما باید بازیخوانی و قدرت تصمیم‌گیری خوبی داشته باشند. در این بین مزیت بزرگ ریگی هم به سروش این است که او از قدرت تخریب بالایی برخوردار است که قادر است به خنثی‌سازی خط میانی تیم النصر کمک کند و به نوعی ریگی این شرایط را برای سرلک به وجود آورد که او کارش را به نحو احسن در امر بازیسازی برای تیمش انجام دهد.

در پیشانی خط میانی پرسپولیس بازیکنی مانند سلمانی وجود دارد که به نظرم می‌تواند اسلحه پنهان یحیی باشد. بازیکنی که به دلیل قدرت گلزنی و حضور در کارهای هجومی می‌تواند به بهترین شکل جور خط میانی را بکشد و بهترین زمینه را برای پرسپولیس و گلزنی‌اش فراهم سازد بازیکنی که قبلاً در تیم امید هم سابقه داشته که گل‌های حساسی را به ثمر برساند و سابقه بازی در تیم مدعی دیگر لیگ برتر را هم در اختیار دارد تجربه‌ای که خیلی می‌تواند به این بازیکن برای بازی در خط میانی کمک کند چه بسا در دو بازی که برای پرسپولیس به میدان آمد هم برروی یکی از گل‌ها نقش اساسی داشت و یک گل باارزش دیگر را هم برای پرسپولیس به ثمر رساند از این رو حتماً حضور چنین هافبک تهاجمی در جلوی بازیکنی مانند سرلک و ریگی می‌تواند در زمان حمله خصوصاً در زمانی که پرسپولیس بدون مهاجم بازی خواهد کرد بهترین شرایط را برای پرسپولیس به وجود خواهد آورد. در بین هافبک‌های خط میانی پرسپولیس شاید سرلک از همه بازیکنان خط میانی برای توازن دادن به حمله و دفاع از همه مهم‌تر باشد. در این بین اگر ریگی بتواند به عنوان یک بازیکن قطع‌کن بین هافبک‌های تغذیه‌کننده و وینگرهای تیم النصر عمل کرده و مانع تغذیه رونالدو شود عملیات خودش را به نحو احسن انجام داده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز