خبرگزاری کار ایران

| 00:26   
کد خبر : ۱۳۹۷۴۸۹

شکایت علیه AFC و محرومیت در کمین رونالدو، بنزما و نیمار از لیگ قهرمانان آسیا

نشریه معتبر انگلیسی از شکایت چندین باشگاه آسیایی علیه کنفدراسیون فوتبال آسیا به خاطر مشارکت غیرقانونی باشگاه های عربستانی در لیگ قهرمانان آسیا خبر داد.

شکایت علیه AFC و محرومیت در کمین رونالدو، بنزما و نیمار از لیگ قهرمانان آسیا

به گزارش ایلنا، نشریه «گاردین» انگلیس خبر داد چندین باشگاه فوتبال آسیا تصمیم گرفتند علیه کنفدراسیون فوتبال آسیا و شیخ سلمان رئیس AFC به خاطر باشگاه های متمول عربستانی و صدور مجوز غیرقانونی آنها در لیگ قهرمانان آسیا شکایت کنند.

در گزارش این رسانه معتبر اروپایی آمده است که باشگاه های فوتبال آسیا به دلیل اینکه 3 باشگاه بزرگ عربستان که در این فصل از لیگ قهرمانان آسیا شرکت می کنند زیرنظر یک مالک یعنی صندوق سرمایه گذاری عربستان هستند.

صندوق سرمایه گذاری عربستان در نقل و انتقالات تابستانی به 4 باشگاه عربستانی یعنی الهلال، النصر، الاتحاد و الاهلی پول هنگفتی را تزریق کرد تا بتوانند بیش از 35 ستاره دنیای فوتبال را به عربستان بکشانند.

تمام این ریخت و پاش ها نشان می‌دهد این 4 باشگاه که 3 تیم آن در لیگ قهرمانان آسیا حضور دارند زیرنظر یک مالک هستند و این طبق قوانین فیفا و AFC غیرقابل قبول است و باید این 3 باشگاه عربستانی محروم شوند.

الهلال رقیب نساجی است، الاتحاد رقیب سپاهان و النصر رقیب پرسپولیس است. محرومیت هر کدام از این باشگاه ها از لیگ قهرمانان آسیا به نفع نمایندگان ایران است.

کنفدراسیون فوتبال آسیا پیش از این استقلال و پرسپولیس را از حضور در لیگ قهرمانان آسیا 2022 محروم کرده بود که یکی از دلایل آن مالکیت مشترک این دو باشگاه زیر نظر وزارت ورزش و جوانان ایران بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز