خبرگزاری کار ایران

| 16:31   
کد خبر : ۱۳۹۶۲۴۰

نایب قهرمانی ایران در مسابقات کشتی ناشنوایان قهرمانی جهان

در پایان مسابقات قهرمانی جهان کشتی آزاد بزرگسالان ناشنوایان در قرقیزستان، آزادکاران ایران ‌‌با کسب ۸ مدال عنوان نایب قهرمانی را کسب کردند.

نایب قهرمانی ایران در مسابقات کشتی ناشنوایان قهرمانی جهان

 به گزارش ایلنا  و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش های ناشنوایان،  مسابقات قهرمانی جهان کشتی آزاد بزرگسالان ناشنوایان از روز  یکشنبه 19 شهریور ماه سال جاری در بیشکک قرقیزستان آغاز شد و در پایان تیم ایران با 8 مدال (3 طلا ، 1 نقره و 4 برنز ) عنوان نایب قهرمانی را به دست آورد، ترکیه بر سکوی نخست ایستاد و قزاقستان سوم شد.

برای تیم ایران محمد سیاهوشی، حسین نوری و عرفان ستاری مدال طلا ، محمد زارعی مدال نقره، کیوان رستم آبادی ، حمیدرضا کنعانی، علی شکیبازاده و محمدرسول قمرپور مدال برنز به دست آوردند.

نتایج مسابقات پنج وزن دوم:

در وزن 61 کیلوگرم محمد سیاهوشی با کشتی گیر قزاقستان مصاف کرد و 11 بر 0 به برتری رسید، در دومین مبارزه 10 بر 0 حریف هندی خود را شکست داد، 12 بر 1 کشتی گیر آمریکایی را شکست داد‌، در مصاف با کشتی گیر ترک 10 بر 0 به برتری رسید و پس از پیروزی 11 بر 1 مقابل کشتی گیر اوکراینی، بر سکوی قهرمانی ایستاد.

در وزن 79 کیلوگرم حسین نوری در دور اول با کشتی گیر هندی را 8 بر 0 شکست داد، در دور دوم 6 بر 2 حریف قزاقستانی را مغلوب کرد ، در مصاف با کشتی گیر یونانی 10 بر 0 به برتری رسید و در مبارزه با حریف ترک خود 4 بر 2 پیروز شد و مدال طلا را کسب کرد.

در وزن 92 کیلوگرم عرفان ستاری با کشتی گیر هند مصاف و 4 بر 1 پیروز میدان شد ، در دور دوم 14 بر 6 برابر حریف ارمنستانی خود به برتری رسید ، در مبارزه با کشتی گیر ترکیه 12 بر 2 به برتری رسید و در مصاف با حریف اوکراینی 8 بر 6 پیروز شد و مدال طلا را کسب کرد.

در وزن 70 کیلوگرم محمد زارعی با حریف قزاقستانی خود رودرو و 11 بر 1 مغلوب شد ، در مبارزه دوم 10 بر 6 کشتی گیر ارمنستان را شکست داد ، زارعی در مصاف با حریف ترک خود با نتیجه 3 بر 2 پیروز شد و در مبارزه با کشتی گیر قزاقستانی 10 بر 0 مغلوب شد و مدال نقره را از آن خود کرد.

در وزن 125 کیلوگرم محمدرسول قمرپور در مبارزه اول خود برابر حریف قرقیزستانی با انصراف کشتی گیر میزبان برنده اعلام شد و در دور دوم برابر کشتی گیر ترک ضربه فنی شد و با انصراف کشتی گیر یونانی، مدال برنز را به دست آورد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز