خبرگزاری کار ایران

| 09:54   
کد خبر : ۱۳۹۵۶۲۰

نوروزی: وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک نظر مثبتی روی رشته تنیس روی میز دارند

افشین نوروزی در مرحله یک‌سی‌ودوم نهایی بیست و ششمین دوره مسابقات تنیس روی میز قهرمانی آسیا موفق شد هاریموتو از ژاپن که دارنده رنکینگ چهارم دنیا است را شکست دهد.

نوروزی: وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک نظر مثبتی روی رشته تنیس روی میز دارند

به گزارش ایلنا، بیست و ششمین دوره مسابقات تنیس روی میز قهرمانی آسیا از ۱۲ تا ۲۰ شهریورماه در کره جنوبی در حال برگزاری است و ملی‌پوشان تنیس روی میز ایران نیز که در این رقابت‌ها شرکت کرده بودند با شکست مقابل حریفان از دور مسابقات کنار رفتند. بهترین نتیجه ملی‌پوشان در این رقابت‌ها در بخش تیمی رقم خورد و تیم ایران توانست در جایگاه ششم قرار بگیرد. افشین نوروزی هم در مرحله یک‌سی‌ودوم نهایی موفق شد هاریموتو از ژاپن که دارنده رنکینگ چهارم دنیا است را شکست دهد. با نوروزی در خصوص این رقابت‌ها گفت‌وگویی انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید.

 

عملکرد پینگ‌پینگ‌بازان کشورمان در این دوره از رقابت‌های تنیس روی میز قهرمانی آسیا چطور بود؟

ایران در این دوره از رقابت‌ها با ترکیبی متشکل از پینگ‌پنگ‌بازان جوان و باتجربه شرکت کرد. ما بسیار باانگیزه بودیم. تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته بودیم و 2 اردوی خوب را در شهرهای بابل و نوشهر کشور که از نظر شرایط آب و هوایی به آب و هوای کره جنوبی شباهت داشت برگزار کردیم.

 

شاید بدشانسی بزرگ برای شما این باشد که همه پینگ‌پنگ‌بازان بزرگ جهان در آسیا حضور دارند.

قدرت‌های تنیس روی میز جهان مثل کره جنوبی، چین، چین تایپه، سنگاپور جزو 10 تیم برتر دنیا هستند و این مسأله سطح بالای رقابت‌های قهرمانی آسیا را نشان می‌دهد. مثلاً چین از 5 پینگ‌پنگ‌باز استفاده می‌کرد که همه آنها سابقه قهرمانی جهان و المپیک را داشتند.

 

عملکرد بسیار خوبی در بخش تیمی داشتید.

ما در بخش تیمی ششم شدیم و واقعاً عملکرد خوبی در این بخش داشتیم و هم‌تیمی‌هایم چیزی کم نگذاشتند و اگر کمی خوش‌شانس‌ بودیم می‌توانستیم نتیجه بهتری هم کسب کنیم. در یک چهارم نهایی و در بازی با چین تایپه، بچه‌ها واقعاً باانگیزه بودند و بازی بسیار نزدیکی مقابل این تیم داشتیم و متأسفانه 3 بر 2 شکست خوردیم و نتوانستیم صاحب مدال شویم؛ اما این عملکرد باعث شد به آینده امیدوارتر شویم.

 

در بخش انفرادی کار بزرگی انجام دادی و موفق شدی یکی از بزرگان تنیس روی میز دنیا را شکست دهی.

در این بخش چون جدول به صورت 128 نفره چیده می‌شود کار برای رسیدن به سکو بسیار سخت است. من چهار، پنج سالی از مسابقات بین‌المللی دور بودم و دوست داشتم در این مسابقات نتیجه خوبی کسب کنم. در اولین گام توانستم پینگ‌پنگ‌باز سنگاپور را شکست دهم و راهی 64 نفر برتر شدم. در این مرحله حریفم هاریموتو از ژاپن بود که یکی از ستاره‌های بزرگ تنیس روی میز جهان محسوب می‌شود. او صاحب مدال المپیک هم است؛ اما خداراشکر اتفاق بزرگی رقم زدم و توانستم این پینگ‌پنگ‌باز را شکست دهم. این پیروزی در سابقه ورزشی من ثبت شد و انعکاس زیادی هم داشت. زمانی که به انتهای بازی نزدیک می‌شدیم متوجه شدم که اکثر بازیکنان و مربیان حاضر در سالن مسابقات، مسابقه ما را تماشا می‌کردند. هیچ‌کس پیش‌بینی نمی‌کرد که من بتوانم از هاریموتو گیم بگیرم چه برسد به اینکه او را شکست دهم. در گیم چهارم شور و هیجان باعث شد تمرکزم را از دست بدهم اما موفق شدم به بازی بازگردم.

 

بعد از بازی همه به من تبریک می‌گفتند و برخی به شوخی می‌گفتند یک مدل جدید از افشین را دیدیم. هاریموتو در سالن گرم کردن با چندین پینگ‌پنگ‌باز تمرین می‌کرد و چندین مربی او را آماده می‌کردند. از این پیروزی خیلی خوشحالم و خداراشکر می‌کنم که با پیراهن تیم ملی کشورم افتخارآفرین شدم.

در بازی بعدی با حریفی از ازبکستان روبه‌رو شدم. او بازیکن چپ دستی بود و با یک تاکتیک مناسب مغلوبش کردم و به یک هشتم نهایی رسیدم. در مرحله بعدی با چوانگ چیه یوان از چین تایپه و نفر ۲۶ رنکینگ جهانی مسابقه دادم که قبلاً هم نوشاد و هم نیما عالمیان را شکست داده بود. در گیم اول نتوانستم بازی خوبی انجام دهم و شکست خوردم اما در گیم دوم به بازی برگشتم و 11 بر 6 پیروز شدم. گیم سوم هم که گیم مهمی بود خوب شروع کردم و 6 بر یک جلو افتادم اما تجربه حریفم باعث شد جلو بیفتد و در نهایت گیم چهارم را هم واگذار کردم و در مرحله یک هشتم نهایی حذف شدم. خوشحالم که بازگشت خوبی به مسابقات بین‌المللی داشتم و به توانایی‌هایم بیشتر ایمان آوردم و از این به بعد هم هر جا که با صلاحدید فدراسیون و مربیان به من نیاز باشد حاضر خواهم بود تا افتخارآفرینی کنیم.

 

چه توقعی از مدیران ورزش کشور دارید؟

هم وزارت ورزش و هم کمیته ملی المپیک نظر مثبتی روی رشته تنیس روی میز دارند و تا الان هم حمایت‌‌های خوبی از این رشته داشتند؛ اما ای کاش با پینگ‌پنگ‌بازان بیشتری به هانگژو می‌رفتیم. اعزام با 3 پینگ‌پنگ‌باز مثل این است که تنها 11 بازیکن فوتبال را به مسابقات اعزام کنیم و همین مسأله دست مربی را می‌بندد. امیدوارم مسئولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک، تیم کامل تنیس روی میز را اعزام کنند. در اولین گام توانستم پینگ‌پنگ‌باز سنگاپور را شکست دهم و راهی 64 نفر برتر شدم. در این مرحله حریفم هاریموتو از ژاپن بود که یکی از ستاره‌های بزرگ تنیس روی میز جهان محسوب می‌شود. او صاحب مدال المپیک هم است؛ اما خداراشکر اتفاق بزرگی رقم زدم و توانستم این پینگ‌پنگ‌باز را شکست دهم. این پیروزی در سابقه ورزشی من ثبت شد و انعکاس زیادی هم داشت.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز