خبرگزاری کار ایران

| 23:05   
کد خبر : ۱۳۹۲۷۸۱

هاشمی: در سال‌های گذشته استعدادهای خوبی در پینگ پنگ داشتیم

سرپرست وزارت ورزش و جوانان گفت، اگر مجموعه خانواده ورزش به پینگ‌پنگ توجه بیشتری داشته باشد، می‌توانیم در این رشته نتایج بهتری نسبت به گذشته بگیریم.

هاشمی: در سال‌های گذشته استعدادهای خوبی در پینگ پنگ داشتیم

به گزارش ایلنا، کیومرث هاشمی سرپرست وزارت ورزش و جوانان ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: توفیقی دست داد تا طی دو روز گذشته بازدیدهایی از مجموعه رشته‌های ورزشی که در چهارمین دوره استعدادهای المپیاد کشور برگزار می‌شود، داشته باشم. دیروز در دوومیدانی حضور داشتیم و امروز هم در رشته پینگ‌پنگ بودیم. از آنجایی که مراسم رژه را دیدم خوشبختانه هر 31 استان حضور دارند و بیش از 150 نفر به‌عنوان ورزشکار در رده‌های سنی 14، 15 و 16 سال حضور دارند که نوید خوبی برای آینده این رشته است.

وی ادامه داد: طی گزارشی که به من داده‌اند در بخش دختران هم 31 استان کشور در رشته پینگ‌پنگ حضور دارند که اینها یک حرکت رو به رشد در این رشته را نشان می‌دهد. امیدواریم با شناسایی نقاط ضعفی که وجود دارد ما در سال‌های پیش رو این روند را ادامه دهیم و به بهترین شکل ممکن این المپیاد را با وضعیت بهتری برگزار کنیم و وضعیت مدال‌آوری‌مان را در حوزه قهرمانی در 15 سال آینده بهتر و بهتر کنیم.

سرپرست وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به این پرسش که وزارت ورزش چه اقداماتی برای حمایت بیشتر از تنیس روی میز خواهد داشت، گفت: این رشته از معدود رشته‌هایی است که خیلی گسترده است و گسترش خوبی پیدا کرده، علت آنهم این است که با یک میز پینگ‌پنگ می‌توانیم این رشته را در یک پارک و یک آپارتمان ساختمان فعال کنیم. در مدارس کشور هم می‌بینیم که تمام مدارس در رشته پینگ‌پنگ فعالیت دارند. من عمداً می‌گویم که پینگ‌پنگ چون اسم اصلی این رشته پینگ‌پنگ است. توسعه این رشته خیلی می‌تواند برای مدال‌آوری بیشتر در این رشته به ما کمک کند، هرچند که صاحب این رشته در جهان که کشور چین است در قاره ما حضور دارد و این موضوع کار ما را سخت می‌کند. ما در سال‌های گذشته استعدادهای خوبی داشتیم، برادران عالمیان و امیرحسین هدایی را داشتیم که در بازی‌های هانگژو هم حضور دارد و اگر مجموعه خانواده ورزش چه فدراسیون‌، چه هیئت‌های سراسر کشور و چه وزارت ورزش به این رشته توجه بیشتری داشته باشند، می‌توانیم نتایج بهتری نسبت به گذشته بگیریم.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز