خبرگزاری کار ایران

| 20:17   
کد خبر : ۱۳۹۰۲۳۵

الهامی: بدتر از این‌ها را هم دیدم/ موفق‌ترین مربی 25 سال اخیر هستم

سرمربی تیم فوتبال مس رفسنجان بابت شکست تیمش برابر شمس‌آذر در ورزشگاه خانگی رفسنجان از هواداران این تیم عذرخواهی کرد.

الهامی: بدتر از این‌ها را هم دیدم/ موفق‌ترین مربی 25 سال اخیر هستم

به گزارش ایلنا، ساکت الهامی بعد از شکست 3 بر صفر خانگی مقابل شمس اذر قزوین اظهار داشت: بابت بازی عذرخواهی می کنم بخاطر این شکست، به تیم داوری تبریک می گویم عالی قضاوت کردند و در این دو ساله اخیر هیچ تیم داوری را ندیده بودم که این قدر خوب قضاوت کنند و حتی یک اشتباه هم نداشتند. به تیم خوب شمس اذر هم تبریک می گویم کاملا مستحق برد بودند از دقیقه یک از تیم ما برتر بودند و هر سه امتیاز مستحقشان بودند. به بازیکنانم هم خسته نباشید می گویم زحمتشان را کشیدند.

الهامی افزود: آنچیزی که حاصل کارمان بود همان بود که مشاهده کردید، مقصر اصلی من هستم از هواداران واقعی مس عذرخواهی می کنم. من بدتر از این ها را دیدم و مطمئنم این وضع را جبران می کنیم و این باخت چیزی از ارزش های بازیکنانم کم نمی کند مقصر من هستم و اینجا هستم تا جواب یک به یک شما را بدهم. با کمال میل از شما عذرخواهی می کنم.

سرمربی مس رفسنجان در مورد اینکه ممکن است برای هر تیمی چنین باخت های پرگل پیش بیاید اما اینکه علیه سرمربی تیم دقیقه 30 شعار بدهند طبیعی نیست، گفت: دقیقه 20 بود! که شعار سر دادند.طبیعی است فوتبال از این شرایط در آن پیش می آید. چون باختیم نمی توانم حرفی در این مورد بزنم. ایرادی ندارد. بازیکنان ما روحیه شکننده ای دارند دیدید که کاملا بهم ریختند.  از آن تماشاگران هم عذرخواهی می کنم. دوست داشتند برنده شویم اگر نتیجه می گرفتیم آنها نمی توانستند این نتایج را رقم بزنند.

وی درمورد مشکلات مالی باشگاه و اینکه بازیکنان روحیه لازم را نداشتند ، گفت: اگر بخواهم امشب در مورد مشکلات مالی حرف بزنم می گویند ساکت دارد فرار رو به جلو می کند! واقعیت این است که سه گل خوردیم و با سر پایین وشرمندگی هستم. هیچ دلیلش هم جز من نیست ولی به شما قول شرف می دهم که این تیم را بلند می کنم این اولین و آخرین جای من نبوده است. مطمئنا خیلی جاها بدتر از این شرایط را ذتجربه کرده ام و این روزهای سخت فوتبال را تجربه کرده ام و برای همه این روزها رخ می دهد. خوشحالم که جایی این اتفاق رخ داد که فرصت جبران داریم. فصل گذشته هم همین شرایط را در تیم هوادار داشتم . به شما قول می دهم که 5 هفته اول از 5 هفته فصل گذشته بهتر نتیجه بگیریم. در مرحله گذر هستیم و از بازیکنانم هیچ ایرادی نمیتوانم بگیرم. یک روزهای فوتبال اینجوری است پنالتی شما گل نمی شود واز وسط زمین گل می خورید. پنالتی زن تیم ما محسن بود ولی مهدی محبی فوق العاده بازی کرد. دوست دارم به بازیکنانم گیر بدهم اما هیچ راهی برای گیر دادن به بازیکنانم ندارم . خودم می دانم مقصرم! چرا؟  به شما قول می دهم که درستش می کنم.

الهامی در مورد درگیری برخی بازیکنان با نیمکت و استرس زیاد بازیکنانش گفت: استرس برد بود اما با نیمکت کسی حرفی نزد فقط یک میثم بود که یکی از بازیکنان اشتباه متوجه شده بود. چیز خاصی نبود اما استرس داشتیم. برای من این اتفاقات می افتد.

وی افزود: روزهای سخت‌تر از این را هم تجربه کرده‌ام. سختی‌های فوتبال را دیده‌ام و کشیده‌ام، بازیکنان‌مان شکننده هستند و روحیه‌ شکننده‌ای دارند. مثل برخی جاها نیستند. امروز خوب بازی می‌کردند اما در تصمیم‌گیری‌های آخرمان بد عمل کردیم. به آقای دقیقی بابت تیم خوبش تبریک می‌گویم خیلی خوب جنگیدند. شایسته‌ترین تیم برای پیروزی بودند. مساوی هم حق ما نبود. باید منطقی صحبت کنم و قبول کنم. حرف شما را روی تخم چشمانم می‌گذارم ولی به شما قول می‌کنم به عنوان یک برادر این وضعیت را درست می‌کنم.

سرمربی مس رفسنجان در مورد اینکه صبر هواداران کم است و اینکه شما چقدر زمان لازم دارید تا تیم را به شرایط مطلوب برسانید، اظهار داشت: بعد از تعطیلات فیفادی قول می‌دهم فوتبالی که مدنظرم است را ارائه کنیم. هرچند از نظر من بازیکنانم چه در نیمه اول و چه در نیمه دوم خوب بازی کردند. تماشاگران حق دارند، آنها دوست دارند تیم‌شان برنده شود، اینکه من الان بگویم فلان کار را می‌کنم اصلاً اینجور نیست، باید به تماشاگران احترام گذاشت آنها به ما  احترام گذاشتند و به ورزشگاه آمدند تا برد تیم‌شان را ببینند، من هم باید به آنها احترام بگذارم، اینها همان نفراتی هستند که اگر ما برنده شویم و سه گل بزنیم بهترین مربی دنیا می‌شویم، الان چیزی که به جز اینکه بخواهم بگویم معذرت می‌خواهم و جبران می‌کنم برای گفتن ندارم. 

الهامی در مورد اینکه بازیکنان مس در خط دفاع و دروازه‌بان اشتباهاتی داشتند و خریدهای خوبی هم باشگاه  انجام داده است کاوه رضایی تا علی عدنان که سطح توقع هواداران را هم بالا برده است، گفت: گفتم من مقصرم، رامتین یکی از باشرف‌ترین بازیکنانی است که تا به حال در زندگی‌ام دیده‌ام. شاید مدت کمی با او کار کرده‌ اما بازیکن باشرفی است. شکل دفاعی ما مشکل دارد و به شما قول دادم که درستش کنم. بمب خبری هم درکار نبوده است نمی‌دانم این بمب خبری چگونه درآمده است. قطعاً سجاد شهباززاده نیاز به زمان دارد که به شرایط آرمانی برسد، علی محمدی همین شرایط را دارد، علی عدنان هم همین شرایط را دارد. 6-7 بازیکن تیم جدا شده است هیچ ابائی ندارم و حق با شما است اما باید شرایط تیم را درست کنیم. با این حال نباید امروز سه گل می‌خوردیم در بدترین حالت، حالا که خورده‌ایم باید درستش کنم. مثل یک برادر کمکم کنید تا این تیم را درست کنیم. دست به دست هم می‌دهیم و تیم را درست می‌کنیم اگر هم الان انتقاد می‌کنید کاملاً به جا است همه انتقادها به دیده منت؛ اما بعد از تعطیلات تیم مس دیگری را خواهید دید. همین نفرات بازی می‌کنند با شرایط بهتر، مقصرش من بودم و چون دوست ندارم به چیزهایی برگردم که ربطی به من ندارد، من دنبال بهانه نیستم. 

وی افزود: من اگر دنبال بهانه باشم و جواب کتابی بدهم هیچ وقت رشد نمی‌کنم باید قبول کنم اشتباه کردم و شب و روز کار کنم تا درستش کنم به کمک شما در این مسیر دارم بازیکنانم شکننده هستند یک خواهش دارم در این مدت پای بازیکنانم بایستید درستش می‌کنم.

سرمربی مس رفسنجان در مورد اینکه اصلی‌ترین باخت امشب ضعف دفاعی بود یا مسئله دیگری عنوان کرد: اگر بحث مشکلات روحی و روانی است من نتوانسته‌ام در رختکن تمرکز لازم را به بازیکنانم بدهم. مقصر بازیکنان نیستند. دلیل اصلی باخت فقط ساکت الهامی است، شاید قبول نکنید، برای چندمین بار می‌گویم هر اتفاقی در زمین بیفتد چیزی به نام اشتباه فردی در فوتبال وجود ندارد من را آورده‌اند تا اشتباه فردی را درست کنم و درستش می‌کنم اگر هم نتوانستم یا علی مدد؛ اینقدر شجاعت و شهامت دارم که بگویم یا علی من نمی‌توانم این کار را بکنم ولی به شما قول می‌دهیم این تیم بهترین نتیجه دوران مربیگری من را خواهد گرفت.

وی در مورد اینکه 50 درصد از مسائل فوتبال به خارج از مستطیل سبز برمی‌گردد، گفت: شما از خیلی چیزها باخبرید من هم باخبرم، اما اگر بخواهیم یک چیزهایی را بگویم و تیم باخته است گناه پورمحمدی چیست. 

وی در مورد انتقال ورزشگاه خانگی به ورزشگاه دیگر گفت: من در جریان این مسائل نیستم اینها مسائل مدیریتی است. ما هم اینجا بازی می‌کنیم هواداران هم حق دارند باید به اینها ثابت کنم تیم من نتیجه‌ای که می‌گرفت این نبود. ولی آن چه می‌گویید بحث مدیریتی است. در مورد پورمحمدی گفتم بگذارید تمامش کنم. شاید خیلی از شماها مشکلات را بدانید اما الان زمان این مسائل نیست. من آدمی نیستم که بخواهم مسئولیت را از روی دوشم بردارم. شما دیروز گفتیم این تیم فصل تک رقمی بوده و پنجم شده است. نمی‌خواستم این جمله را بگویم ناراحت نشوید اما شما موفق‌ترین مربی در 25 سال اخیر که در پرسپولیس و استقلال نبوده را به جای مربی قبلی آوردید. شما فصل قبل پنجم آوردید که در چهار سال گذشته دو جام قهرمانی به دست آورده به دیده منت من را با کسی مقایسه نکنید دوست ندارم با کسی مقایسه شوم همه مربیان برای من عزیزند قدم‌شان روی چشم و سرم اما من ساکت الهامی هستم. اینقدر شهامت و شجاعت دارم که اشتباهم را قبول کنم. اگر باز هم سؤال دارید جواب می‌دهم تا آخر تعطیلات به من وقت بدهید تیم را درست کنم.

وی افزود: باخت امشب شاید برای یک تیم در 10 سال یک بار اتفاق بیفتد پنالتی گل نشود و از وسط زمین گل بخورد اگر آن گل در دقیقه 91 می‌شد مورد قبول بود ولی وقتی طرف توپ را از وسط زمین قل داد و گل شد دیگر دست کسی نیست آن روز، روز تو نیست. وقتی هم داور برای ما پنالتی اعلام کرد گفتم امروز روز ما نیست پنالتی‌مان گل نمی‌شود. حامد لک چه توپ‌هایی را می‌گرفت توپ جلوی پای او کمانه کرد و از بالای سرش گل شد اینها  اتفاقات است. اشتباهات فردی مال من است. لک اگر بهترین گلر ایران نباشد جزو دو دروازه‌بان برتر ایران است ولی یک روز اینگونه می‌شود. مقصری جز من وجود ندارد. 

الهامی در مورد اینکه نبود یک مهاجم تمام کننده در تیم شما چقدر مؤثر است، گفت: بازیکنان ما زحمات‌شان را کشیدند موقعیت گلزنی هم داشتیم اما همه اینها به من برمی‌گردد زمان می‌خواهم. آرمین یک مشکل دانشگاهی داشت که باید آن را حل کند بعد بتواند بازی کند. به درد ما می‌خورد اگر بتواند مشکلش را حل کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز