خبرگزاری کار ایران

| 06:24   
کد خبر : ۱۳۸۸۲۴۴

زمان آغاز لیگ برتر هندبال مردان اعلام شد

قرعه‌کشی فصل جدید لیگ برتر هندبال مردان با حضور مسئولان فدراسیون هندبال و نمایندگان باشگاه‌ها برگزار شد.

زمان آغاز لیگ برتر هندبال مردان اعلام شد

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون هندبال، بعدازظهر امروز، بیست و پنجم مردادماه، با حضور علیرضا پاکدل رئیس، علی اکبر خوشنویس زارچ دبیرکل، مرتضی حسن‌پور نایب رئیس، میترا نوری رئیس و سید مهدی ترابی دبیر کمیته مسابقات، ایرج رضایی رئیس کمیته استان‌ها و رئیس سازمان تیم‌های ملی و همچنین نمایندگان باشگاه‌های لیگ برتری، قرعه کشی سی و ششمین دوره لیگ برتر هندبال مردان باشگاه‌های کشور فصل 1403_1402برگزار شد. 

رئیس فدراسیون هندبال در ابتدای این جلسه اظهار داشت: لیگ برتر ویترین یک رشته ورزشی است و تلاش می‌کنیم این لیگ به بهترین وجه برگزار شود. بدون کمک باشگاه‌ها نمی توانستیم به این نقطه برسیم. تعامل خوبی با باشگاه‌ها در فصل گذشته وجود داشت و امیدوارم این تعامل در فصل جدید بیشتر نیز شود. 

پاکدل با بیان اینکه اکنون هندبال ایران در حوزه داوری آسیایی و جهانی حضور موفقی دارد، ادامه داد: یکی از مشکلات لیگ برتر هندبال در فصل گذشته اعتراضات به داوری بود و این اعتراضات به حدی رسید که مجبور شدیم قوانین لازم برای برخورد با آن را وضع کنیم بنابراین قرار است با فرد خاطی در همان روز برخورد شود. 

وی گفت: از باشگاه‌ها می‌خواهیم در دو حوزه بدنسازی و دروازه‌بانی تخصصی هندبال بصورت تخصصی و اصولی کار کنند تا هم راندمان تیم‌ها و هم مسابقات افزایش یابد. 

رئیس فدراسیون هندبال با تأکید بر سرمایه گذاری باشگاه‌ها در رده‌های پایه نیز گفت: برای نخستین بار با صرف ساعت‌ها کار، برنامه مسابقات لیگ را تا نیم فصل آماده کردیم تا باشگاه‌ها براساس آن برنامه‌ریزی کند. 

پاکدل اظهار داشت: امیدوارم باشگاه‌ها مانند گذشته همکاری کامل با تیم‌های ملی در تمام رده‌ها داشته باشند که جای تشکر دارد. همچنین جا دارد از دو باشگاهی که در جام باشگاه‌های آسیا شرکت کردند بویژه سپاهان که میزبانی بسیار خوبی در این دوره داشت، قدردانی کنم و امیدوارم با همکاری شما اتفاقات بهتری  در هندبال کشورمان رقم بخورد تا مسیر رو به رشد هندبال ادامه داشته باشد. 

سپس میترا نوری رئیس کمیته مسابقات فدراسیون هندبال به شرایط و ضوابط برگزاری این دوره از رقابت‌های لیگ برتر که پس از توافق مورد مطالعه توسط نمایندگان باشگاه‌ها لازم الاجرا خواهد بود، اشاره کرد و گفت: امیدوارم با همدلی، تعامل و وفاق بتوانیم لیگ برتر هندبال امسال را برگزار کنیم. 

وی ادامه داد: لیگ امسال با 11 تیم در یک گروه بصورت رفت و برگشت برگزار می‌شود. 

سپس نمایندگان باشگاه‌ها به بحث و تبادل نظر پیرامون آئین نامه مسابقات فصل جدید لیگ برتر هندبال پرداختند.

در این گروه‌بندی 11 تیم فولاد مبارکه سپاهان، نفت و گاز گچساران، آلومینیوم اراک، زغال سنگ طبس، پلیمر خلیج فارس، پیکان خراسان، گیتی‌پسند، پرواز هوانیروز، مس کرمان، فرازبام خائیز دهدشت و نیروی زمینی شهید شاملی کازرون حضور دارند که به این شرح است:

1- نفت و گاز گچساران

2-پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد

3-آلومینیوم اراک

4-زغال سنگ طبس

5-پرواز هوانیروز

6-صنعت مس کرمان

7-پیکان خراسان

8-فولاد مبارکه سپاهان

9-گیتی پسند اصفهان

10-نیروی زمینی شهید شاملی کازرون

11-فرازبام خائیز دهدشت

براساس برنامه‌ریزی‌ها هفته اول سی و ششمین دوره لیگ برتر هندبال مردان 13 شهریور ماه برگزار می‌شود.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز