خبرگزاری کار ایران

| 20:37   
کد خبر : ۱۳۶۹۱۸۸

شهادت از راه دور وینیسیوس در دادگاه

وینیسیوس جونیور هفته آینده از طریق تماس تصویری در دادگاه توهین نژادپرستانه به خودش به عنوان قربانی شهادت می‌دهد.

شهادت از راه دور وینیسیوس در دادگاه

به گزارش ایلنا، دو نفر از سه جوان 18 تا 21 ساله‌ای که به دلیل توهین نژادپرستانه به وینیسیوس جونیور بازداشت شدند، در دفاعیه خود که برای قاضی فرستاده شده، اعتراف کردند که به سمت این بازیکن رئال مادرید، ژست‌های نژادپرستانه گرفته‌اند اما زدن حرف توهین آمیز و نژادپرستانه را تکذیب کردند.

قرار است دفاعیه نفر سوم با تاخیر و روز یازدهم جولای به دادگاه داده شود. خبرگزاری افه اسپانیا به نقل از منابع آگاه نوشت این دو مرد جوان اعتراف کرده‌اند که در بازی والنسیا-رئال مادرید به سمت وینیسیوس حرکات نژادپرستانه نشان داده‌اند.

البته توضیحی داده نشده که چه حرکت نژادپرستانه‌ای انجام داده‌اند؛ اگرچه این افراد از روی فیلم بازی شناسایی و سپس بازداشت شدند. آن‌ها گفته‌اند به دنبال تحریک شدن هواداران والنسیا توسط وینیسیوس، بخش بزرگی از تماشاگران که در آن محدوده نشسته بودند، نسبت به او این واکنش را نشان داده‌اند.

یکی از این افراد در دفاعیه خود نوشته است هیچ حرکت توهین‌آمیز یا توهین شفاهی نسبت به بقیه بازیکنان رئال انجام نشده و این ثابت می‌کند که وینیسیوس آن‌ها را تحریک کرده است.

وکیل نفر سوم هم تاکید کرد: «این‌ها سه تا بچه هستند، عضو هیچ گروه افراطی نیستند، آدم‌های عادی هستند و این مسئله هیچ ربطی به جرم نفرت‌پراکنی ندارد... آن‌چه این سه پسربچه به آن متهم شده‌اند، می‌تواند جرم خیلی از تماشاچیان دیگر باشد.»

قرار است دادگاه سه‌شنبه آینده از طریق تماس تصویری شهادت وینیسیوس جونیور را بشنود.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز