خبرگزاری کار ایران

| 04:54   
کد خبر : ۱۳۴۴۱۵۱
پول را بدهید تا فردا به دستش می‌رسانم؛

آخرین وضعیت پرداخت مطالبات استراماچونی از زبان فتح الله زاده

مدیرعامل باشگاه استقلال تهران درباره جلسه جهت پرداخت مطالبات آندره آ استراماچونی صحبت کرد.

آخرین وضعیت پرداخت مطالبات استراماچونی از زبان فتح الله زاده

به گزارش ایلنا، علی فتح الله زاده مدیرعامل باشگاه استقلال تهران درباره فرصت کم باقی مانده برای تسویه حساب با آندره آ استراماچونی گفت: پول اگر بیاید ما یک روزه جابجا می‌کنیم. 

او درباره اینکه کمک اپراتور همراه اول صورت  گرفته یا خیر، گفت: همراه اول اسپانسر ما نبوده که، به چند شرکت از جمله همراه اول پیشنهاد کردیم و می‌توانند قبول کنند یا نکنند. باید تلاش کنیم با پیدا کردن اسپانسر این مشکل را حل کنیم. ما سه پیشنهاد کرده‌ام. گفته‌ام یک زمین داریم، همان زمین کمپ ناصرخان که چند سال پیش خودم گرفتم، یک سند داریم آزاد است و می‌توانند آن را بردارند و یک بخشی از پول آن را به ما بدهند و یک بخشی هم به وزارت ورزش بدهند.

او ادامه داد: گفتیم یک شرکت و بانکی بیاید که ما سند بگذاریم و ۱۰۰ میلیارد قرض بدهند و آن را پس می‌دهیم. یا نه، اگر بشود مثبت سازمان خصوصی سازی بتواند پولی کمک کند و پس از فروش سهام از این پول برداشت کنند. آقای قربانزاده همراه من بوده و پیگیری کرده که مشکل برطرف شود. ما قهر نبودیم، به آقای قربانزاده اطلاعات اشتباه داده بودند، من مدیرعامل هستم دیگر هر چیزی که در باشگاه باشد با امضای مدیرعامل است. آن ماجرا برای چک چهار بازیکن بوده که ۱۰ سال می‌گذشته و اقدام کردند که نزدیک به ۱۲ میلیارد تومان پرداخت کنیم و آن را به پنج میلیارد تومان کاهش دادیم. هر کس اگر چیزی آورده بود که من پول گرفته‌ام جایزه دارد!

آن چک چهار صد میلیون تومان نبود، یک میلیون و صد هزار تومان بود که برای ده سال پیش بود. به آقای قربانزاده توضیح دادم و ایشان بر اساس توضیحات قبلی این را مطرح کرده بودند.

مدیرعامل استقلال تهران درخصوص اینکه زمان کمی برای پرداخت طلب باقی مانده است، گفت: من تا فردا بعد از ظهر که وقت داریم تمام تلاشم را می‌کنم، اگر هم نشد، می‌آیم و صادقانه به هواداران می‌گویم.

 

فتح الله زاده درباره اینکه آیا از سوی دولت به استقلال کمکی شد یا خیر، گفت: ببینید، دولت تمام صحبت هایش را کرده، یک عده این میان دارند کار را خراب می‌کنند. معلوم است، همان‌هایی که می‌گویند امروز تصمیم ای آف سی تمام شد و استقلال محروم است. کو؟ ای اف سی چه زمانی اعلام کرده است؟

او درخصوص اینکه باشگاه استقلال آیا پیگیر طلب از سوی وزارت ورزش و جوانان شده یا خیر، عنوان کرد: مگر می‌شود که نشویم؟ ما همه آن‌ها را پیگیری کردیم، مسئول وصولش من نیستم. آن‌ها یک مشکلات قانونی دارند، مجلس مصوب کرده که وزارت ورزش نمی‌تواند به باشگاه‌ها کمک کند. این قانون است، اگر هم بدهکار باشند، مجلس مدیران را متعهد کرده که نمی‌توانند کمک کنند. یکی از صحبت‌هایی که با آقای قربانزاده داشتیم این بود که گفت یک مرتبه پول دادیم تا طلب استراماچونی را بدهند، گفتم آقای دکتر شما درست می گویید شما اگر این مبلغ ۱۲۳ میلیارد تومان را بدهید ما بقیه را پرداخت می‌کنیم. تا بیاییم آن پول را از بانک بگیریم اول از همه آن ۱۲۳ میلیارد نبود و ۹۰ میلیارد بود. این ۳۰ میلیارد فاصله دارد. آن زمان که گفته بودیم پول را می‌دهیم دلار نزدیک به ۳۶ هزار تومان بود، وقتی پول را گرفتیم دلار ۴۰-۴۵ شد! یعنی یک بدهی چهل تایی شده هشتاد میلیارد تومان. آن روز هیچ کس نمی‌دانست، به باشگاه رسیدم، یک بازیکن به ما نوتیس داده بود. ۱۰ روز فرصت داشتیم که پرداخت کنیم، متاسفانه آن بازیکن با ما سه سال قرارداد دارد و اگر برود یک استراماچونی دیگر اتفاق می‌افتد که باید ۲ میلیون دلار بدهیم. شما جای من باشید، پول آن را در آن ساعت می‌دهید یا پول استراماچونی را پرداخت می‌کنید؟ به بازیکن ۷۰ میلیارد تومان پول دادم!

او درباره اینکه اگر پرونده استراماچونی حل و فصل نشود استعفا می‌دهد یا خیر، گفت: اگر بخواهم استعفا بدهم می‌گویند ترسید و فرار کرد. اگر یادتان باشد در برنامه آقای پیمان یوسفی گفتم توان پرداخت این اندازه بدهی را ندارم و هر کسی را می‌خواهید بگذارید. الان ایستاده‌ام و تلاش می‌کنم. اگر تلاش نکرده بودم استقلال الان نزدیک صدر است. من همیشه با هوادار صادق بودم و اطلاع دادم کتمان حقیقت کردند و نگفتند که چقدر بدهی وجود دارد. شما دیدید که سازمان خصوصی سازی اعلام کرد کتمان حقیقت شده. شاید خواستند من را خراب کنند و عیبی ندارد این محبوبیت را هواداران به من داده‌اند و اگر هم از من بگیرند خودشان گرفتند و حق دارند. اگر ایستادم می‌دانستم که کمک نشود ما به استراماچونی خطر می‌افتادیم، صبر کردم تیمم نیفتد و صدر را از دست ندهیم. الان هم باز توکل به خدا امروز جلسه گذاشتیم و جلسه امیدوار کننده‌ای بود. خوب بود و شما حساب کنید که همراه اول به عنوان اسپانسر به ما تعهدی ندارد. نامرد‌ها به همراه اول حمله کردند در صورتیکه گناهی ندارد و اجباری وجود ندارد. این چیزها را که می‌گویند کار ما را خراب می‌کنند، بگذارید ما کارمان را انجام بدهیم و اسپانسر باید راضی باشد که کار انجام بدهد. اتفاقا این مسائل را با همراه اول بستیم و برادران این حرف منطقی است. یعنی در این کشور بانکی نیست، حتی بانک خصوصی که ۱۰۰ میلیارد تومان به ما برای شش ماه قرض بدهد. اگر بخواهند وام بدهند یک روزه انجام می‌شود. 

هنگام گفتگوی خبرنگاران یک طرفدار از علی فتح الله زاده سوال کرد که باور نمی‌کند او نمی‌تواند ۱۰۰ میلیارد تومان وارد باشگاه کند. مدیرعامل باشگاه در واکنش به صحبت گفت: من آورده‌ام. ۱۴۳ میلیارد تومان من پول آورده‌ام. وزارت ورزش فقط ۹۰ میلیارد تومان پول آورده است. بقیه پول را ما جور کردیم.

او در واکنش به اینکه اگر پول به دستش رسید چطور می‌خواهد طلب استراماچونی را بپردازد، بیان کرد: من می‌توانم، شما پول را به من بدهید من به دستش می‌رسانم!

فتح الله زاده درخصوص جریمه شدن عارف غلامی همچنین گفت: او بازیکن خوب ماست و ما مقررات داریم. در قرارداد آمده است و مطابق قرارداد با بازیکن برخورد کرده و کار اضافی انجام نمی‌دهیم. 

او درباره اینکه شایعه شده بود همراه اول در صورت مدیرعامل بودن فتح الله زاده به باشگاه کمک نمی‌‌کند، گفت: برعکس گفته بودند اگر بخواهند کمکی انجام بدهند به خاطر فتح الله زاده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز