کد خبر: 1343678 A

برای حضور در رقابت‌های گرنداسلم؛

تیم ملی تکواندو راهی چین می‌شود/ اعلام ‏برنامه‬ مسابقات

تیم ملی تکواندو ایران در 2 گروه مردان و زنان برای حضور در نخستین مرحله از رقابت‌های گرنداسلم در سال ۲۰۲۳ امروز دوشنبه هفتم فروردین ماه راهی چین می‌شود.

تیم ملی تکواندو راهی چین می‌شود/ اعلام ‏برنامه‬ مسابقات

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، رقابت‌های گرنداسلم چین یکی از مسیرهای کسب سهمیه المپیک است که طبق اعلام فدراسیون جهانی در سال ۲۰۲۳، 2 مرحله برگزار خواهد شد و نفرات برتر هر وزن در مجموع 2 مرحله جواز حضور در بازی‌های المپیک پاریس 2024 را کسب خواهند کرد.

بر همین اساس رقابت‌های انتخابی گرنداسلم طی روزهای ۱۰ و ۱۱ فروردین ماه با حضور ۵۳۸ تکواندوکار از کشورهای مختلف در سالن شماره 2 نمایشگاهی شهر «ووشی» چین برگزار می‌شود. نفرات برتر این مسابقات مجوز حضور در رقابت‌های اصلی را که به فاصله یک روز بعد از آن (۱۳ و ۱۴ فروردین ماه برگزار می‌شود) را کسب خواهند کرد.

تیم ملی تکواندو ایران برای حضور در این مسابقات با ۲۱ تکواندوکارساعت 21 امشب دوشنبه هفتم فروردین ماه با پروازی مستقیم  تهران را به مقصد شانگهای ترک کرده و از آنجا راهی شهر ووشی می شود. طبق برنامه در روز نخست این مسابقات پنجشنبه دهم فروردین ماه تکواندوکاران اوزان ۴۹- و ۶۷- کیلوگرم زنان، ۶۸- و ۸۰+ کیلوگرم مردان برگزار می‌شود. جمعه یازدهم فروردین ماه نیزتکواندوکاران اوزان ۵7- و ۶۷+ کیلوگرم زنان، ۵۸- و ۸۰- کیلوگرم به مصاف هم می روند. 

ملی پوشان در صورت صعود به مرحله نهایی رقابت های گرنداسلم طی 2 روز با حریفان به رقابت خواهند پرداخت. 

حسین لطفی، مهدی حاج موسایی، ابوالفضل زندی، علیرضا حسین پور، رضا کلهر، محمد صادق دهقانی، متین رضایی، دانیال بزرگی، میرهاشم حسینی، امیرمحمد بخشی، مهران برخورداری، محمد حسین یزدانی، علیرضا نادعلیان، آرین سلیمی، ابولفضل عباسی و مهدی عابدینی در گروه مردان، مبینا نعمت زاده، سعیده نصیری، ناهید کیانی، نسترن ولی زاده و تینا مدانلو در گروه زنان تکواندوکارانی اعزامی به این رقابت‌های می‌باشند.

بیژن مقانلو به عنوان سرمربی، فیض الله نفجم، مسعود حجی زواره و نعیما خواجوی به عنوان اعضای کادر فنی تیم ملی مردان، مینو مداح سرمربی تیم ملی بانوان و میثم اسماعیلی (فیزیوتراپ) تکواندوکاران کشورمان راه همراهی می‌کنند. هادی ساعی رئیس فدراسیون تکواندو نیز سرپرست تیم ملی در این رقابت‌های خواهد بود.

انتهای پیام/
تکواندو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر