کد خبر: 1125976 A

قهرمان سابق مسابقات قوی‌ترین مردان ایران بعد از حادثه رانندگی و روی آوردن به پارالمپیک، امروز مرد طلایی ورزش ایران است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، حامد امیری، قهرمان ایرانی پارا دوومیدانی و یکی از اعضای کاروان ایران در رقابت‌های پارالمپیک که موفق شد در ماده پرتاب نیزه مدال طلای رقابت‌ها را به خودش اختصاص دهد گذشته پرماجرایی دارد و پیش از تصادف و معلولیت، یکی از شرکت کنندگان در مسابقه قوی‌ترین مردان ایران بود.

مسابقات قوی‌ترین مردان ایران

photo_2021-09-03_19-37-24 (2)

امیری 11 سال پیاپی در رقابت‌های قوی‌ترین مردان ایران شرکت می‌کرد و امید و آرزوهای‌ زیادی در سر داشت و در صحبت‌هایش همیشه از راضی نبودن به قهرمانی در ایران و چشم داشتن به سکوهای جهانی صحبت می‌کرد. او 11 سال پیاپی در مسابقات شرکت می‌کرد و هربار با انگیزه و انرژی و تمرین بیشتر در مسابقات حاضر می‌شد ولی دست تقدیر برای او سرنوشت دیگری در نظر داشت. یک حادثه تصادف رانندگی و تغییر مسیر زندگی حرفه‌ای و ورزشی به واسطه این اتفاق تلخ که در نهایت اتفاقات شیرینی برایش رقم زد.


ماجرای تصادف و ولیچرنشینی

15-7-25-22521475

حادثه تلخ تصادف زندگی حامد را تحت تاثیر قرار داد. او چند سال قبل در گفتگویی به جزئیات آن حادثه پرداخت و این چنین آن را تشریح کرد: ۴ روز به زمان پرواز باقی مانده بود. خودم را برای مسابقات فنلاند آماده می‌کردم. من تنها ایرانی بودم که به این رقابت‌ها دعوت شده بود و باید با قدرت حاضر می‌شدم. برای تمرین هر روز مسیر ۹۰ کیلومتری خرم آباد به بروجرد را طی می‌کردم و در آنجا تمرین می‌کردم. شرایط تمرین در آنجا بهتر بود. آذرماه سال ۹۰ وقتی از تمرین بازمی گشتم در جاده باریک به طرف خرم آباد درحال رانندگی بودم که ناگهان خودرو پیکانی که سبقت غیرمجاز گرفته بود، از روبه‌رو به من نزدیک شد و محبور شدم ماشین را به حاشیه خاکی جاده هدایت کنم. ماشین چپ کرد و ۸ بار معلق زد. در آن لحظات فقط اسم ائمه اطهار را صدا می‌زدم. ماشین بعد از اینکه چند متر روی زمین کشیده شد از حرکت ایستاد. عجیب اینکه هیچ کسی به کمک نمی‌آمد و خودروهای عبوری حاضر نمی‌شدند نگه دارند و مددی برسانند. بعد از ۱۰ دقیقه متوجه شدم پاهایم دیگر هیچ حسی ندارند. به هرسختی و فلاکتی که بود گوشی موبایلم را پیدا کردم و با خانواده تماس گرفتم. توان حرف زدن نداشتم اما به هر جان کندنی بود، به آنها گفتم در جاده تصادف کرده‌ام ولی نمی‌دانم دقیقاً کجا و در کدام منطقه هستم. بعد از آن با اورژانس تماس گرفتم و درخواست کمک کردم. ساعتی بعد آمبولانس اورژانس و خانواده‌ام بالای سرم بودند و مرا به بیمارستان عشایر خرم آباد منتقل کردند.

photo_2021-09-03_19-37-24

او می‌گوید: با توجه به وضعیتی که داشتم مرا به اتاق عمل بردند و عمل جراحی شدم. تا ۹ ماه بعد از این حادثه نمی‌دانستم چه بلایی سر من آمده است. پزشکان و اطرافیان وعده می‌دادند که بزودی خوب می‌شوی و ماه بعد می‌توانی راه بروی ولی این حقیقت نداشت.


بازگشت به عرصه ورزش و قهرمانی

 

62022094

حامد امیری امروز مرد طلایی ورزش ایران است. او در سخت‌ترین شرایط روحیه خودش را نباخت و از همان اوایل دوران بازگشتش به خانه دمبل زدن و ورزش را از سر گرفت و به رشته پرتاب نیزه روی آورد. او تعریف می‌کند شخصی که پیشنهاد روی آوردن به ورزش جانبازان و معلولین را به وی داد سه بار این خواسته را تکرار کرد تا حامد پذیرفت وارد این عرصه شود. تلاش و تمرین و پشتکار این قهرمان حالا او را بعد از چند سال در جایگاه نخست جهان در رشته خودش قرار گرفته است و افتخار ایران و ایرانی است.

 

گزارش از: سعید رضی پور

انتهای پیام/
پارالمپیک حامد امیری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر