خبرگزاری کار ایران

| 10:43   
کد خبر : ۱۳۹۲۴۸۹
مدیر کل آموزش و پرورش استان:

هرمزگان با دارا بودن ۲۴۴ هنرستان، رتبه سوم کشور را در اختیار دارد

مدیر کل آموزش و پرورش استان هرمزگان گفت: ۲۳ منطقه آموزشی با ۴۵۳۰۰۰ دانش آموز، ۴۷۰۰ مدرسه و ۲۸۰۰۰ نفر نیرو تحت پوشش این اداره کل قرار دارد.

هرمزگان با دارا بودن ۲۴۴ هنرستان، رتبه سوم کشور را در اختیار دارد

به گزارش ایلنا از بندرعباس، محمد قویدل از کسب رتبه دوم اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان در شاخص های عمومی و اختصاصی در بین ادارات کل آموزش و پرورش استان های کشور خبر داد.

وی در ادامه به فعالیت های این اداره کل اشاره کرد و افزود: راه اندازی استخر دانش آموزی بعد از سه سال وقفه،راه اندازی مجدد تنها اردوگاه دانش آموزی و سینمای دانش آموزی بعد از پنج سال وقفه و راه اندازی و فعال سازی کانون فرهنگی تربیتی غدیر بندرعباس پس از سه سال و تعمیر و تجهیز و راه اندازی درمانگاه فرهنگیان و افتتاح بخش های جدید نظیر سونوگرافی و ارتوپدی و ... در درمانگاه فرهنگیان از جمله فعالیت‌های این اداره کل است.

قویدل تصریح کرد: احداث بیش از ۳۰ زمین چمن ورزشی مصنوعی با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال و احداث ۴۰ زمین ورزش های ساحلی با اعتبار ۲۰میلیارد و ساخت ۱۰ سوله ورزشی بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال در قالب طرح شهید سلیمانی از دیگر اقدامات این اداره کل به شمار می‌رود.

وی همچنین گفت: انعقاد همزمان ۱۵ تفاهمنامه راه اندازی هنرستان و رشته محل جدید با همکاری بخش خصوصی و دولتی باعث افزایش هنرستان های جوار به تعداد ۲۷هنرستان فعال شد.

قویدل تاکید کرد: هرمزگان با دارا بودن ۲۴۴هنرستان،۷۰ رشته در کاردانش و ۳۰ رشته فنی‌ حرفه‌ای با ۴۷۱۵ دانش آموز هنرستانی رتبه سوم کشور را در اختیار دارد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان هرمزگان در ادامه از افتتاح ۳۳۰ کلاس درس در قالب   ۱۳۲ پروژه با اعتبار بالغ بر ۵۷۲۰ میلیارد ریال در هفته دولت خبر داد.

وی با اشاره به کسب افتخارات دانش آموزان هرمزگان خاطرنشان کرد: کسب رتبه دوم کنکور سراسری در رشته تجربی و منطقه دو کشور توسط دانش آموز امیرحسین سلامی و کسب مدال نقره توسط نرجس عالیقدر در المپیاد نانو کشور باعث غرور همه ما شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز