خبرگزاری کار ایران

| 09:18   
کد خبر : ۱۳۹۲۱۴۸

طرح توسعه بندر و لایروبی حوضچه بهمن قشم به بهره برداری می‌رسد

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: طرح توسعه بندر و لایروبی حوضچه بندر بهمن با ارزش روز بالغ بر هفت هزار و 700 میلیارد ریال، هم زمان با روزهای هفته دولت در جزیره به بهره برداری می‌رسد.

طرح توسعه بندر و لایروبی حوضچه بهمن قشم به بهره برداری می‌رسد

به گزارش ایلنا از بندرعباس، سیدمحمد قدسی با اشاره به این مطلب که توسعه بنادر، راهبردی موثر در توسعه اقتصاد دریامحور است، گفت: بر همین اساس یک پست اسکله ۱۰ هزار تنی و یک پست اسکله ۵ هزار تنی به طول 360 متر در بندر بهمن احداث شد.

وی همچنین از لایروبی حوضچه بهمن خبر داد و افزود: این اقدام به منظور بهره برداری بهتر از فضای حوضچه با حجمی معادل 1.1 میلیون متر مکعب، در عمقی با کمینه 7.5 و بیشینه 9.2 متر در دهانه ورودی و فضای داخلی حوضچه به انجام رسیده است.

به گفته قدسی، امروزه بالغ بر 90 درصد از تجارت جهانی از طریق حمل و نقل دریایی انجام می شود و ارزانی و حجم بالای تبادل کالا در این حوزه باعث شده حمل و نقل دریایی و راه های آبی و به تبع آن بندرها از توجه ویژه ای برخوردار باشند.

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم تاکید کرد: با توجه به رویکرد دریاپایه دولت و از طرفی صادرات محور بودن کالاهای تولیدی در قشم، بندرها برای جزیره، دروازه‌ای رو به تجارت جهانی خواهند بود و سعی ما افزایش این ظرفیت است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز