خبرگزاری کار ایران

| 04:21   
کد خبر : ۱۳۶۹۱۵۱
قائم مقام مدیرعامل شرکت آونگان نوید مرکزی خبر داد؛

تولید 4 دستگاه مخزن سولفورسوز برای نخستین بار در آونگان اراک

قائم مقام مدیرعامل شرکت آونگان نوید مرکزی با بیان اینکه برای نحستین بار و به سفارش فولاد هرمزگان 4 دستگاه مخزن سولفورسوز توسط این شرکت تولید شد، گفت: قطر این مخازن 6 متر، طول آنها 7.5 متر و ضخامت آنها نیز 16 تا 20 میلیمتر طراحی و تولید شده است.

تولید 4 دستگاه مخزن سولفورسوز برای نخستین بار در آونگان اراک

به گزارش خبرنگار ایلنا، احمد ساریخانی در مراسم انتقال این محصولات تولیدی غول پیکر، افزود: اگر این مخازن در خارج از کشور ساخته می‌شد، هرکیلوگرم آن 6 تا 7 دلار قیمت داشت. اما هم‌اکنون شرکت آونگان نوید مرکزی با استفاده از دانش بومی و با نصف قیمت نمونه‌های خارجی، این مخازن را تولید کرده است.

وی ادامه داد: این واحد صنعتی از ظرفیت شرکت دانش‌بنیان پیشرو پرواز، سازنده مخازن پلیمری استفاده کرده و محصولات این شرکت به خارج کشور از جمله قرقیزستان، عراق و ترکیه به ارزش هر دستگاه حدود 110 هزار دلار صادر شده است.

قائم مقام مدیرعامل شرکت آونگان نوید مرکزی اظهار داشت: شرکت دانش بنیان پیشرو پرواز، در حوزه صنایع پلیمری موفق عمل کرده است. همچنین آونگان پلاست 1.5 سال است که برای تکمیل زنجیره تولید فعال است.

ساریخانی تصریح کرد: عمده‌ترین فعالیت تولیدی شرکت آونگان نوید مرکزی، کارخانه نورد است که شمش فولادی را به نبشی تبدیل می‌کند. در این راستا شرکت آونگان اراک به عنوان بزرگترین تولید کننده دکل‌های انتقال برق در خاورمیانه ظرفیت تولید 35 هزار تن نبشی را در سال دارد. 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز