کد خبر: 703870 A

معاون فرهنگی آموزش و پرورش مازندران:

معاون فرهنگی آموزش و پرورش مازندران گفت: قرآن ،عترت و نماز سه منشور فرهنگی ارزشمند در آموزش و پرورش مازندران است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری،محمد شعبانی بعدازظهر امروز در نشست مسئولان و فعالان قرآن ،عترت و نماز آموزش و پرورش مازندران توسل به سیره تربیتی را راهی برای مقابله با آسیب های اجتماعی بیان کرد و اظهار داشت: قرآن ،عترت و نماز سه منشور فرهنگی ارزشمند در آموزش و پرورش است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: تقویت این سه اصل مهم موجب نورانی تر شدن فعالیت های آموزش و پرورش می شود.

معاون فرهنگی آموزش و پرورش مازندران با اشاره به وجود 26 دارلقران در مازندران احیاء دارالقران های استان را از اقدامات مهم این نهاد تربیتی برشمرد و گفت: تلاش کردیم تا با احیاء این مراکز در تقویت فعالیت های قرآنی و تربیتی قدم های موثری داشته باشیم.

وی به برگزاری" کمپین حفظ 30 جزء قرآن" در مدارس استان اشاره و تصریح کرد: گروه همخوانی قرآن کریم از دیگر اقدامات آموزش و پرورش است که در سالجاری دانش آموزان بابلی در این بخش رتبه دوم را کسب کردند.

شعبانی به فعالیت بیش از یکهزار روحانی در نماز جماعت مدارس خبر داد و افزود: بیش از 100 روحانی برای اقامه نماز در سطح مدارس مازندران مسقر هستند.

 معاون پرورشی آموزش و پرورش مازندران گفت: 30 نمازخانه مستقل در  حوزه آموزش و پرورش به بهره برداری رسید.

وی به نوسازی  و تجهیز نمازخانه های مدارس استان اشاره و از جانمایی سه هزار متر فرش سجاده در نمازخانه های مدارس استان در سالجاری خبر داد.

شعبانی در بخش دیگر از سخنانش به شرکت 100 هزار دانش آموز و 70 فرهنگی در مسابقات کشوری قرآن ،عترت و نماز اشاره کرد و از درخشش شرکت کنندگان حوزه آموزش و پرورش مازندران در این مسابقات خبر داد.

معاون فرهنگی آموزش و پرورش مازندران "طرح مصباح الهدی" در مدارس استان اشاره کرد و گفت: این طرح به بررسی سیره حضرت علی (ع) از منظر دانش آموزان می پردازد که فرخوان آن انجام شده است.

 

 

آموزش و پرورش حضرت علی فرش قرآن نماز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر