خبرگزاری کار ایران

| 18:13   
کد خبر : ۱۳۹۵۸۱۹
مدیر کل صمت لرستان:

یک هزار ۳۷۶ واحد صنعتی در استان دارای پروانه بهره‌برداری هستند

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: ۱۳۷۶ واحد صنعتی در استان دارای پروانه بهره‌برداری هستند.

یک هزار ۳۷۶ واحد صنعتی در استان دارای پروانه بهره‌برداری هستند

به گزارش ایلنا، بهمن جعفری در جلسه بررسی وضعیت معیشت، حقوق دولتی و شاخص‌های استانی که با حضور قائم‌مقام وزیر صنعت معدن و تجارت به‌صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: در استان یک هزار و ۸۰ مجوز تأسیس داریم که ۲۱۰ مورد از آن‌ها بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

وی افزود: یک هزار و ۳۷۶ واحد صنعتی در استان دارای پروانه بهره‌برداری بوده و استان دارای ۱۹۰ معدن بوده که ۱۳۶ تا از آن‌ها فعال هستند.

مدیر کل صمت لرستان اضافه کرد: در راستای تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام عدم تخصیص تسهیلات از محل تبصره ۱۸ تکمیل آن‌ها را با مشکل مواجه کرده بود ولی در سال گذشته در بحث اعتبارات تبصره ۱۸ کامل جذب شده و ۱۲۲ درصد جذب داشته‌ایم.

جعفری بیان کرد: در بحث ستاد تسهیل ۵۷ جلسه در لرستان برگزار شده که ۴۱۴ مصوبه داشته که ۸۵ درصد آن اجرایی و عملیاتی شده است.

وی ادامه داد: در ۵ ماهه امسال نیز در راستای حل مشکلات واحدهای تولید معدنی ۱۸ جلسه داشتیم که ۲۱۰ مصوبه داشته که تاکنون ۷۵ درصد آن‌ها اجرایی شده و مابقی در دست اقدام است.

مدیر کل صمت لرستان اظهار کرد: همچنین در این ۵ ماه سرمایه‌گذاری‌های جدیدی صورت گرفته است به‌طوری‌که ایمیدرو یک سرمایه‌گذاری ۲ هزارمیلیاردی را در استان شروع کرده است.

جعفری تصریح کرد: احیای واحدهای راکد یکی از اولویت‌های استان است و همه مدیران استانی همکاری لازم را داشته‌اند.

وی با بیان اینکه در بخش معدنی در راستای نیرو انسانی و تجهیزات مشکل داریم، افزود: در سال ۱۴۰۰ وصول حقوقی دولتی ۸ میلیارد تومان بوده و در سال ۱۴۰۱ این رقم نزدیک به ۵۰ میلیارد شد که بخش عمده‌ای از آن وصول بدهی‌های سنوات گذشته بود.

مدیر کل صمت لرستان  خاطرنشان کرد: در ۵ ماهه اول مرحله کشف قیمت انجام شده و تا پایان شهریورماه ابلاغیه را انجام خواهیم داد تا آن تعهدی که مدنظر است با توجه به اینکه اعلام شده بود در ۵ ماه اول ۱۷ میلیارد باشد تاکنون ۱۹ میلیارد وصول شده و تعهدی که برای استان در نظر گرفته شده تا پایان سال انجام خواهد شد.

وی اضافه کرد: نقشه‌برداری پهپادی توسط نظام‌مهندسی معدن در دست اقدام بوده که در مرحله انتخاب پیمانکار است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز