خبرگزاری کار ایران

مدیرعامل نمایشگاه‌های بین‌المللی استان:

۳۹ عنوان نمایشگاه برای سال آینده در قزوین برگزار می‌شود

asdasd
کد خبر : ۱۴۵۸۴۶۰

تاکید بر ارتقای کیفیت برگزاری نمایشگاه‌ها

مدیرعامل نمایشگاه‌های بین‌المللی استان قزوین گفت: برای سال آینده ۳۹ عنوان نمایشگاه پیش‌بینی شده که شامل ۲۲ نمایشگاه تخصصی و ۱۷ عنوان عمومی و بازرگانی و ۲ عنوان نمایشگاه برای اولین بار است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، احمد خورگامی صبح امروز در نشست خبری گفت: در سال جاری ۱۰ عنوان نمایشگاه برای اولین بار برگزار شد و نمایشگاه فرصت‌های صادراتی با محوریت معرفی ظرفیت‌های تجاری از مهم‌ترین مواردی بود که برگزار شد و در سال آینده به صورت تخصصی‌تر با همکاری اتاق بازرگانی برگزار می‌شود.

مدیرعامل نمایشگاه‌های بین‌المللی استان قزوین ادامه داد: بعد از آن نمایشگاه به چند شرکت کمک شد و در اربیل نمایشگاه فروش محصولات دایر کرده‌اند.

این مسئول ادامه داد: در حوزه کیفیت نمایشگاه‌ها اقداماتی درنظر گرفته شده و از این رو برگزاری برخی نمایشگاه‌های تخصصی به نهادی تخصصی مانند اتاق بازرگانی و صمت واگذار می‌شود.

تلاش برای احیای فرش قزوین

وی عنوان کرد: قزوین در حوزه فرش دستبافت از استان‌های برتر به شمار می‌رود و سیاست‌گذاری شده تا در راستای احیای فرش قزوین اقدام کنیم و برای معرفی ظرفیت‌ها از هیات‌های تجاری در یک نمایشگاه هشت روزه دعوت می‌شود.

خورگامی اظهار کرد: نمایشگاه روستایی و عشایر هم در سال آینده برای دومین بار برگزار می‌شود که این اقدام هم با همکاری مدیرکل امور روستانی و معاونت عمرانی خواهد بود.

وی اضافه کرد: از ابتدای سال سیستم رجیستری برای احصاء تعداد بازدیدکنندگان فعال می‌شود، در سال جاری هم رکورد بیشترین مراجعین دو نمایشگاه گل و گیاه شکسته شد و از نمایشگاه روستایی و عشایر هم استقبال بالایی صورت گرفت؛ البته عدد و آمار دقیقی نداریم.

مدیرعامل نمایشگاه‌های بین‌المللی استان قزوین گفت: از روز اول این دوره مدیریتی هدف‌گذاری زمین پیگیری شد، درحال حاضر هفت هکتار زمین کارشناسی قیمت شده، مراحل واگذاری آن درحال انجام است و پیش‌بینی ما این است که اردیبهشت ماه تحویل بگیریم و استارت سایت جدید زده شود.

وی ادامه داد: برای ساخت سایت جدید حدود دو هزار میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده است.

این مسئول بیان کرد: برای نوروز از ششم تا یازدهم فرودین برنامه جشن و نمایشگاه سوغات و صنایع دستی پیش‌بینی شده که البته هنوز قطعی نیست.

رایزنی با خانه مطبوعات برای حضور غرفه رسانه در نمایشگاه‌ها 

وی درباره غرفه رسانه در نمایشگاه عنوان کرد: چند سال بود که خانه مطبوعات و تشکل صنفی برای پیگیری این حوزه نداشتیم، اگر خانه مطبوعات آماده همکاری باشد آمادگی داریم در نمایشگاه‌ها فضای غرفه را پیش‌بینی کنیم، اما اینکه صرفا از یک رسانه دعوت شود، این امکان وجود ندارد.

خورگامی ادامه داد: تقسیم بندی حضور رسانه‌ها در نمایشگاه‌ها می‌تواند به عهده تشکل صنفی باشد.

وی بیان کرد: با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان درباره برگزاری نمایشگاه و رویدادهای فرهنگی مانند نمایشگاه کتاب صحبت شده و امکان همراهی برای این کار وجود دارد.

این مسئول ادامه داد: برای برگزاری نمایشگاه حوزه مطبوعات به مناسبت هفته خبرنگار می‌توان موضوع را با حضور خانه مطبوعات بررسی کرد.

وی عنوان کرد: واحدهای تولیدی استان محصولات باکیفیتی تولید می‌کنند و خلاء اطلس اقتصادی در استان حس می‌شود، البته اخیرا اتفاق‌های خوبی درحال رخ دادن است و شاهد هم‌افزایی خوبی در مجموعه مدیران اقتصادی هستیم.

مدیرعامل نمایشگاه‌های بین‌المللی استان قزوین اظهار کرد: برای ارتقای کیفیت نمایشگاه در سال آینده از مجریان بزرگ کشوری دعوت به همکارش شده، البته در کنار آن توجه و توانمندی مجریان بومی هم مد نظر است.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز