خبرگزاری کار ایران

| 09:37   
کد خبر : ۱۳۹۷۵۵۱
رئیس پلیس راه استان خبر داد؛

رانندگان زمان بازگشت خود را برای جلوگیری از ترافیک مدیریت کنند

رئیس پلیس راه استان قزوین گفت: پلیس از شهروندانی که در تعطیلات اخیر اقدام به سفر کرده اند درخواست دارد تا برای جلوگیری از ترافیک، زمان بازگشت خود را مدیریت کنند.

رانندگان زمان بازگشت خود را برای جلوگیری از ترافیک مدیریت کنند

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، سرهنگ فرهاد ذاکری‌منش با اعلام این خبر گفت: با توجه به ترافیک سنگین و پرحجم روزهای چهارشنبه و پنجشنبه گذشته در سطح راه های ارتباطی این استان،‌ به طور حتم از فردا /شنبه/ که شاهد بازگشت موج مسافران از تعطیلات خواهیم بود،‌ دوباره با ترافیک های سنگین به ویژه در آزادراه های قزوین روبرو می شویم.

وی ادامه داد:‌ برای جلوگیری از ترافیک و حوادث جاده‌ای به مسافران و رانندگان توصیه می کنیم تا زمان بازگشت خود را به اول وقت فردا-شنبه- و یا بعد از این روز موکول کنند.

این مسئول انتظامی،‌ خواب آلودگی را مهمترین عامل تصادفات جاده ای در چنین ایامی اعلام کرد و یادآور شد: با توجه به خستگی سفر،‌ رانندگان پس از تعطیلات به طور حتم خسته بوده و سعی دارند هنگام بازگشت سریع تر به مقصد خود برسند که همین مساله متاسفانه گاهی اوقات حوادث تلخ و ناگواری را رقم می زند.

سرهنگ ذاکری منش با اشاره به اینکه رانندگان هنگام بازگشت ضمن رعایت قوانین و مقررات رانندگی به توصیه و تذکرات پلیس مستقر در جاده‌ها نیز توجه داشته باشند، افزود: حرکت در بین خطوط، رعایت فاصله طولی،‌ عدم توقف در حاشیه راه، بستن کمربند ایمنی خود و سرنشینان و در نهایت صحبت نکردن با تلفن همراه و سرنشینان از جمله موارد مهمی هستند که رانندگان در طول سفر بایستی به آن توجه کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز