خبرگزاری کار ایران

| 17:50   
کد خبر : ۱۳۸۷۹۷۵
در گفت‌وگو با ایلنا عنوان شد؛

بروز 150 مورد حادثه آسانسور در قزوین

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین گفت: در سال جاری در شهر قزوین 150 مورد حادثه و محبوس شدن در آسانسور داشتیم که به نجات 159 نفر و مصدوم شدن 2 نفر منجر شده است.

بروز 150 مورد حادثه آسانسور در قزوین

قدیر موسی‌خانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین گفت: در سال گذشته در شهر قزوین  417 مورد حادثه و محبوس شدن در آسانسور داشتیم که در این حوادث 5 نفر مصدوم شده و 2 نفر هم جان خود را از دست دادند؛ البته تعداد بالای این نوع حوادث مختص قزوین نیست و در سایر استان‌ها هم شرایط به این شکل است.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین درباره حوادث آسانسور عنوان کرد: آسانسورها بویژه در ساختمان‌های بلند مرتبه پس از نصب به سرویس و نگهداری منظم نیاز دارند که چون این موضوع رعایت نشده منجر به ایجاد مشکل می‌شود.

این مسئول استفاده از محصولات و قطعات نامرغوب درکنار عدم سرویس و نگهداری بویژه در ساختمان‌های مسکونی را از عوامل حوادث مربوط به آسانسور عنوان کرد.

به گفته موسی‌خانی تعدادی از ساختمان‌های بلند مرتبه ما استاندارد لازم را نداشته و حتی ساختمان بدون پایان کار به بهره‌برداری رسیده؛ تعدادی از این موارد توسط نهاد متولی پلمب شده اما بهره‌برداران مجدد آسانسورها را راه‌اندازی می‌کنند که ممکن است خطراتی به همراه داشته باشد.

وی تاکید کرد: آسانسور هم مانند اتومبیل یک وسیله نقلیه است و از این رو باید ایمنی به طور جدی در آن لحاظ  شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز