خبرگزاری کار ایران

| 18:34   
کد خبر : ۱۳۶۹۸۷۶
مدیرعامل برق منطقه‌ای زنجان:

تعداد قرارداد صنایع بزرگ قزوین با برق منطقه‌ای افزایش می‌یابد

مدیرعامل برق منطقه‌ای زنجان گفت: صنایع بزرگ در قزوین 4 مشترک با مصرف برق ۸۲ مگاوات هستند و ۳ مشترک دیگر هم در این حوزه وارد مدار خواهند شد.

تعداد قرارداد صنایع بزرگ قزوین با برق منطقه‌ای افزایش می‌یابد

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، منصور اوجاقی در نشست خبری مدیران عامل صنعت آب و برق استان که صبح امروز به مناسبت هفته صرفه جویی در سالن اجتماعات اداره برق برگزار شد، گفت: یک‌هزار و ۴۰ مگاوات برق در بخش نیروگاه‌های تجدید پذیر فعال است و در قزوین سه نیروگاه داریم که بزرگترین ظرفیت در بین استان‌ها است و قزوین در حوزه نیروگاه‌های بادی  رتبه اول کشور را دارا است.

مدیرعامل برق منطقه‌ای زنجان ادامه داد: احداث اولین شهرک انرژی خورشیدی در قزوین به تصویب رسیده و درحال پیگیری است.

وی بیان کرد: مصرف برق در ایام عادی ۴۵ هزار مگاوات است و مشکلی برای تامین نداریم اما در فصل گرم سال میزان مصرف به بالای ۷۰ هزار مگاوات می‌رسد و با ظرفیت اسمی موجود با چالش و ناترازی مواجه می‌شویم و در این راستا 140 اقدام برای مصرف بهینه برق برنامه ریزی شده است.

این مسئول ادامه داد: مصارف خانگی و تجاری خط قرمز است و برنامه‌ای برای خاموشی آن‌ها وجود ندارد و طرح‌های تشویقی برای کاهش مصرف تعریف شده که ۲۰=۱  ازجمله آن‌ها است.

وی عنوان کرد: در مجموع کشور ۳۰۰ صنعت بزرگ و انرژی‌بر داریم که ۱۷ مشترک آن در حوزه برق منطقه‌ای زنجان است و برای مدیریت برق در بخش کشاورزی هم برنامه پیش‌بینی شده است.

مدیرعامل برق منطقه‌ای زنجان گفت: در سال گذشته برای طرح‌های توسعه 3 هزار و 378 میلیارد ریال هزینه شد و برای امسال ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی ادامه داد: در تامین برق شهرک‌های صنعتی ۲ توافق نامه درحال مبادله است و چندین پست فوق توزیع در شهرک‌های صنعتی استان قزوین راه‌اندازی می‌شود و در چند شهرک هم پست جدید تاسیس می‌شود.

این مسئول بیان کرد: برای تامین برق در شرق استان، پیپگیر احداث یک پست در مجاورت نیروگاه شهید رجایی هستیم.

وی ادامه داد: متولی اصلی نیروگاه بوئین زهرا، شرکت مادر تخصصی حرارتی است و ما کار تسهیلگری را انجام می‌دهیم تملک زمین نیروگاه انجام شده و مراحل بعدی آن در دست پیگیری است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز