کد خبر: 659177 A

ششمین روز از دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان (دوشنبه 29 مرداد) به تنبک‌نوازان جوان و نوجوان اختصاص داشت.

به گزارش ایلنا، ششمین روز از جشنواره ملی موسیقی جوان در بیست و نهم مرداد از ساعت 9 تا 21 به هنرنمایی تنبک‌نوازان جوان و نوجوان اختصاص داشت.

1

در این روز شرکت‌کنندگان راه یافته به مرحله نهایی، در سه رده سنی الف، ب و ج با هم به رقابت پرداختند. هیات داورانی متشکل از نوید افقه، سیامک بنایی، پژمان حدادی و مهدی خاکساران اجراهای این روز را بررسی کردند و مورد قضاوت قرار دادند.

2

تنبک‌نوازی نیز مانند دیگر بخش‌های این جشنواره با گروه سنی الف آغاز شد. گروه سنی الف که تعداد شرکت‌کنندگان آن از دیگر سازها بیشتر بود به دو بخش الف 1 و 2 تقسیم شد. شهرزاد پیوسته به عنوان اولین شرکت‌کننده از گروه سنی الف 1 نواخت و پس از او رضا رییسی‌نافچی، محمدجواد شریف، منصور صادق‌نژاد نائینی، ایلیا فرج‌زاده، کیانا قلمبر، محمدامین گنجی و علی نظام‌آبادى از این گروه روی صحنه حاضر شدند.

3

داوران ابتدا از آن‌ها خواستند تا قطعه‌ای دو دقیقه‌ای را که از پیش برای تکنوازی آزاد آماده کرده بودند، بنوازند و سپس قطعه‌ای پخش شد تا شرکت‌کنندگان با آن همنوازی کنند.

4

پس از استراحت، نوبت به گروه سنی الف 2 رسید. این گروه سنی نیز مانند الف 1 ابتدا دو دقیقه به تکنوازی آزاد پرداختند و پس از آن به سوالات داوران پاسخ دادند و آن‌چه را که مد نظر آن‌ها بود، نواختند. محمود ابروفراخ، متین حسینی، مهرداد صمدی مقدم، محمدرضا عزیزی همامی، مینو قاسمی ابراهیم آبادی، آرین محمدی، آرش مهدیه نجف آبادی و شیوا سادات واحدی اسامی شرکت کنندگان رده سنی الف 2 بود.

5

بازه زمانی دوم متعلق به گروه سنی ب بود. عارفه اسفندپور اولین تنبک‌نوازی را از این گروه ارائه کرد. بعد از او شش شرکت‌کننده دیگر روی صحنه حاضر شدند و مانند بقیه شرکت‌کنندگان به سوالات داوران مبنی بر اجرای اوزان، تبدیل بین آن‌ها با حفظ تمپو و همراهی با ساز ملودیک براساس نظر هیات داوران پاسخ دادند. مهران اصطلامی، عرفان بطلانی اصفهانی، علیرضا زارع، محجد سجاد شیر علی، شهریار صابونی و امین صانعی شش نفری بودند که این گروه سنی را تکمیل کردند.

6

بخش انتهایی این روز مربوط به گروه سنی ج بود. در این قسمت هشت شرکت‌کننده یک به یک روی صحنه آمدند، مقابل داوران هنر خودشان را ارائه کردند و به سوالات مطرح شده پاسخ دادند. سهیلا بنی نجاران، حسام الدین حامدی، آرش سروستانی، ایمان شجاعیان، جواد علیرضایی، مهرداد فضل پور، مهسا نساج پور اصفهانی و روح الله همایون اسامی افراد راه یافته گروه سنی ج به مرحله نهایی بود.

7

دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان با دبیری هومان اسعدی، توسط انجمن موسیقی ایران، با حمایت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری دفتر موسیقی، بنیاد رودکی و فرهنگسرای نیاوران از ۲۲ مرداد در حال برگزاری است.

9

فرهنگسرای نیاوران دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان تنبک نوازان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر