خبرگزاری کار ایران

فراخوان جشنواره‌ی «نقش دوستی» منتشر شد

فراخوان جشنواره‌ی «نقش دوستی» منتشر شد
کد خبر : ۱۵۰۲۷۵۴

پلی بین دو فرهنگ غنی و کهن

فراخوان جشنواره‌ی هنری «نقش دوستی» که توسط «رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه» و با همکاری «آکادمی آبرنگ و هنرهای زیبای سرگئی آندریاکا» برگزار می‌شود، منتشر شد.

به گزارش ایلنا، جشنواره هنری «نقش دوستی» در قالب رویدادی بین‌المللی با هدف گسترش روابط هنری کشورهای ایران و روسیه برگزار می‌شود. 

این جشنواره‌ تلاش دارد به عنوان پلی بین دو فرهنگ غنی و کهن، فرصتی بی‌نظیر برای هنرمندان هر دو کشور فراهم آورد تا دیدگاه‌ها و تفسیرهای خود را از فرهنگ و تمدن یکدیگر از طریق زبان جهانی هنر به اشتراک بگذارند. این نمایشگاه به یاد سرگئی آندریاکا، هنرمند مشهور روس که در ماه مه امسال درگذشت، برگزار می‌شود. 

شرکت در این رویداد به صورت رایگان است و علاقمندان می‌توانند تا ۲۵ تیرماه سال جاری با مراجعه به وب‌سایت این رویداد به نشانی (https://irusart.ru) برای حضور در این رویداد ثبت‌نام کنند. هنرمندان پس از ثبت‌نام تا ۵ مرداد ماه فرصت ارسال آثارشان را خواهند داشت. آثار برگزیده در شهریور و به مدت یک ماه در مسکو و پس از آن در شهر سن‌پترزبورگ به نمایش درخواهند آمد. هنرمندان پس از انتخاب با توجه به موضوعات مشخص شده در بخش جزئیات نمایشگاه، تصویر آثار خود را در سایت بارگذاری می‌کنند. 

سپس، آثار دریافتی در دو بخش استعدادیابی و حرفه‌ای توسط هیئت‌داوران بررسی و ۱۰۰ اثر از هنرمندان ایران و ۱۰۰ اثر از هنرمندان روسیه انتخاب خواهد شد. 

این آثار منتخب به صورت نمایشگاه در دو کشور ایران و روسیه برگزار می‌شود. کسانی که در این رویداد حضور یابند مدرک مرتبط را دریافت می‌کنند. 

این رویداد توسط «رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه» و با همکاری «آکادمی آبرنگ و هنرهای زیبای سرگئی آندریاکا» برگزار می‌شود و امور اجرایی دبیرخانه آن را در روسیه «گالری هنری ساره» و در ایران «گالری آرتیبیشن» برعهده دارند. همچنین آکادمی هنر سنت‌پترزبورگ، اتحادیه‌ی هنرمندان و نقاشان روسیه، مؤسسه‌ی کولتورینگ، مؤسسه‌ی سیلک‌سی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در برگزاری این رویداد مشارکت دارند. 

علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت این رویداد یا گالری آرتیبیشن به نشانی: تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک وی، روبروی بانک صنعت و معدن، پلاک ۲۷۹۸ مراجعه کنند یا با شماره‌ی ۲۱۲۶۲۱۵۸۲۵ (۹۸+) تماس بگیرند. حضور در این رویداد برای همگان آزاد است.

 

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز