خبرگزاری کار ایران

رییس انجمن مجموعه‌داران ایران:

رضا مافی نابغه بود

asdasd
کد خبر : ۱۴۸۶۹۷۵

رییس انجمن مجموعه‌داران ایران درخصوص برگزاری نمایشگاه رضا مافی گفت: بعد از ۴۱ سال که هیچ یادی از این هنرمند مشهور ایران نشده بود، این نمایشگاه برگزار شده است. به نظر من رضا مافی بالاتر از یک هنرمند است، او یک نابغه بود.

به گزارش ایلنا، منوچهر لطفی (رییس انجمن مجموعه‌داران ایران) با اشاره به نمایشگاه آثار «رضا مافی» که در موزه هنرهای معاصر تهران در حال برگزاری است، گفت: نکته مهمی که در مورد این نمایشگاه وجود دارد این است که بعد از ۴۱ سال که هیچ یادی از این هنرمند مشهور ایران نشده بود، این نمایشگاه برگزار شده است. به نظر من رضا مافی بالاتر از یک هنرمند است، او یک نابغه بود. گردآوری این آثار و نمایش آن به این شکل بسیار لذتبخش است. 

لطفی در خصوص ورود مجموعه‌داران به برگزاری رویدادهای خلاقانه مشابه این نمایشگاه اذعان داشت: مجموعه‌داران بسیار علاقمند به فرهنگ و هنر این کشور هستند و از برگزاری چنین رویدادهایی استقبال می‌کنند. اما متاسفانه بخش دولتی به عنوان متولی امر در این زمینه پیشرو نیست. به اعتقاد من امور فرهنگی باید به دست مردم باشد تا علاقمندان و کسانی که به این آثار فرهنگی علاقه دارند، دست به دست هم دهند و با مشارکت هم اتفاقات خوبی در این عرصه را رقم بزنند. امیدوارم بخش خصوصی بتواند در عرصه هنر و فرهنگ اقدامات جدیدی را با مشارکت یکدیگر رقم بزنند، به تنهایی نمی‌شود اقدام تاثیرگذاری انجام داد، باید همه دغدغه‌مندان با هم مشارکت داشته باشند. 

نمایشگاه برگزیده‌ای از آثار «رضا مافی» با ارائه بیش از ۱۰۰ اثر از آثار این هنرمند از جمله دستخط‌ها، مشق‌ها و بخشی از مجموعه شخصی او به نمایشگاه گردانی (کیوریتوری) محبوبه کاظمی مدیرمسئول نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی - اسلامی «ترانه باران»، تا ۱۰ تیرماه در شش گالری موزه هنرهای معاصر تهران میزبان علاقمندان خواهد بود.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز