خبرگزاری کار ایران

| 17:31   
کد خبر : ۱۳۹۰۲۶۶
سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اعلام کرد:

فراخوان نهمین جایزه جهانی اربعین/ اختتامیه ۷ بهمن ۱۴۰۲

نهمین جایزه جهانی اربعین به برگزیدگان در رشته‌های عکس، فیلم، سفرنامه، فعالان فضای‌مجازی، خادمین اربعین، اربعین‌پژوهی و نویسندگی کتاب با موضوع اربعین تعلق می‌گیرد.

فراخوان نهمین جایزه جهانی اربعین/ اختتامیه ۷ بهمن ۱۴۰۲

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، فراخوان نهمین جایزه جهانی اربعین که به برگزیدگان در رشته‌های عکس، فیلم، سفرنامه، فعالان فضای‌مجازی، خادمین اربعین، اربعین‌پژوهی و نویسندگی کتاب با موضوع اربعین تعلق می‌گیرد؛ اعلام شد.

دبیر جایزه‌ی جهانی اربعین با اعلام این خبر افزود: موضوع کلی این رویداد در همه‌ی دوره‌ها و دوره‌ی نهم پرداختن با زاویه‌ی علم و ادب و هنر به موضوع امام حسین و عاشورا و اربعین است. و لکن در امسال به دلیل هتک حرمت‌های صورت گرفته به ساحت قرآن کریم علاوه بر موارد ذکر شده نگاهی ویژه به قرآن در اربعین، قرآن در عاشورا و قرآن در سبک زندگی و سیره‌ی امام حسین علیه السلام خواهد بود. 

پیشینه جایزه جهانی اربعین

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در سال ۱۳۹۳ با توجه به ظرفیت معنوی بی‌نظیر و ارزشمند اربعین سید و سالار شهیدان، حسین ابن علی علیه‌السلام، که با راهپیمایی میلیونی شیفتگان آن حضرت از سراسر جهان همراه است، تصمیم به برگزاری رویدادی فرا ملی گرفت تا جلوه‌های این رویداد دینی بین‌المللی را به نحوی درخور و بیش از پیش به جهانیان بنمایاند. بدین ترتیب اولین جایزه جهانی اربعین با موضوع عکس در این سال برای نخستین‌بار در ایران و جهان برگزار شد. 

شرکت‌کنندگان می‌توانند آثار خود را در پیام‌رسان‌های ایتا، بله، واتساپ و تلگرام به شماره ۰۹۳۹۵۹۹۹۳۹۳ ارسال کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز