خبرگزاری کار ایران

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

در چغازنبیل تعداد گردشگران خارجی بیشتر از ایرانی‌هاست

asdasd
کد خبر : ۱۳۰۵۷۵۸

مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه با اشاره به آنکه هنوز بودجه تخصیص نیافته است، گفت: برنامه‌ای برای بازخوانی و کاوش در این محوطه‌ها نداریم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عاطفه رشنویی (مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه) با اشاره به آنکه این روزها پیگیر تعیین تکلیف وضعیت پرسنل پایگاه هستند، گفت: روند شرکتی کردن کارکنان در حال انجام است و به صورت روتین در سراسر کشور پیش می‌رود. در انتظار انعقاد قرادادها با کارکنان و برقراری بیمه و حقوقشان هستیم چراکه درحال حاضر حقوقشان را به صورت علی‌الحساب دریافت می‌کنند و نیاز است تا با تعیین تکلیف، مابه‌التفاوت‌ها به آن‌ها پرداخت شود. البته گفته شده که تا پایان آذرماه تمام این روند به اتمام خواهد رسید و تکلیف کارکنان پایگاه‌ها به طور کامل مشخص می‌شود. 

او درخصوص وضعیت پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه آن هم با آغاز فصل بارش، گفت: کاراندود مجموعه به صورت روتین هر سال انجام می‌شود. وضعیت سایت‌ها خوب است اما در انتظار آن هستیم که ببینیم مسئولان برای کاری فراتر از انجام حفاظت مستمر چه سیاست و اندیشه‌ای دارند. هنوز بودجه‌ای به ما تخصیص نیافته. البته در کل کشور هنوز به هیچ پایگاهی اعتبار تخصیص نیافته و ما نیز آنچه انجام می‌دهیم به صورت روتین سالانه است و کاری فراتر از آن نمی‌توانیم انجام دهیم. 

رشنویی خاطرنشان کرد: اکنون در بهترین فصل کاری هستیم و در انتظار بودجه مانده‌ایم. البته از آنجایی که بخشی از کار ما امانی است، درحال حاضر کارگر و مصالح لازم برای انجام کارهای اولیه و حفاظت و نگهداری را در اختیار داریم با تخصیص یافتن اعتبار، سطح کار افزایش خواهد یافت. کارگاه‌های مرمتی واندود در چغازنبیل و هفت تپه برپاست. البته هیچ برنامه‌ای برای بازخوانی و کاوش در این محوطه‌ها نداریم، چراکه این مهم باید بر اساس سوالاتی انجام شود که در سایت بوجود می‌آید این درحالی است که ما درحال حاضر چنین برنامه‌ای نداریم و فقط به حفاظت و مرمت سایت می‌اندیشیم. 

او تاکید کرد: از آنجا که در تمام طول سال بخش‌هایی که نیازمنداندود و مرمت بود رااندود کرده‌ایم از این رو این روزها با بارش باران، با شسته شدن محل خاصی روبه رو نیستیم حتا ریختگی هم نداشتیم. 

مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه درخصوص وضعیت حضور گردشگران در این مجموعه نیز گفت: در این فصل بیشتر گردشگران ما محلی هستند. البته آخر هفته‌ها تعداد گردشگران بیشتر می‌شود. با این وجود می‌توان گفت تعداد گردشگران خارجی بیشتر از گردشگران ایرانی است. حتا گاهی دو اتوبوس گردشگر خارجی به این مجموعه می‌آیند گاهی این گردشگران از اروپا هستند گاهی هم گردشگران روس و کشورهای حاشیه خلیج فارس. بیشتر این گردشگران، این مجموعه را از آن جهت انتخاب می‌کنند که از یک مجموعه میراث جهانی دیدن کنند و از قبل شناخت چندانی نسبت به آن ندارند.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز