کد خبر: 1019271 A

مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان قم از انتشار کتاب خاطرات حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدحسن راستگو در قالب تاریخ شفاهی خبر داد.

 

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام هادی قبادی مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان قم، در توضیح این خبر گفت: حجت‌الاسلام محمدحسن راستگو در انتقال مفاهیم و پیام‌های دینی و اخلاقی به زبان کودکان و نوجوانان، هنرمندی متبحر و زبردست بود. بیان شیوا و جذاب وی در بیان موضوعات مختلف، به کارگیری لطائف منحصر به فرد از متون دینی، بهره‌مندی از طنز فاخر و تاثیرگذار، خوش‌رویی و خوش‌مشرب بودن، ابتکار عمل در به کارگیری شیوه‌های هنرمندانه جذب کودکان و نوجوانان به مقوله‌های دینی و قرآنی، از جمله ویژگی‌های که حجت‌الاسلام راستگو بود. 

وی ادامه داد: در همین راستا و به منظور تهیه و تدوین تاریخ شفاهی فرهیختگان که همواره از سوی کتابخانه ملی ایران انجام می‌شود در سال ۱۳۹۸ کار ضبط خاطرات حجت‌الاسلام راستگو درمدیریت اسناد و کتابخانه ملی قم آغاز شد و تا بهار سال جاری ادامه پیدا کرد. در مجموع ۲۰ جلسه و در ۲۳ ساعت خاطرات وی کامل ضبط شد. 

قبادی با اشاره به خاطرات جمع‌آوری شده از حجت‌الاسلام راستگو گفت: در جلسه مقدماتی جمع‌آوری خاطرات حجت‌الاسلام راستگو، به خاطرات خوش کودکان و نوجوانان دهه‌های ۶۰ و ۷۰ که از برنامه‌های او اشاره کردیم و از همان جلسه متوجه اوج اخلاص و بی‌ادعایی او شدیم و این مهم در تمام جلسات ضبط خاطرات آن معلم تربیتی بخصوص در بخش خاطرات دوران دفاع مقدس جریان داشت. 

وی خاطرنشان کرد: به دوست عزیز سفر کرده قول داده بودیم که پایان سال جاری این کتاب منتشر شود، اما افسوس که تقدیر چنین رقم خورد که مراسم رونمایی از کتاب خاطرات آن زنده‌یاد بدون حضور او برگزار شود.

انتهای پیام/
حجت‌الاسلام راستگو حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدحسن راستگو کتابخانه ملی استان قم کتاب خاطرات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر