خبرگزاری کار ایران

| 08:52   
کد خبر : ۱۳۹۲۱۸۴
سرپرست دانشگاه فرهنگیان فارس خبرداد؛

عدم پذیرش دانشجویان به دلیل فراهم نبودن زیرساخت‌های فیزیکی

سرپرست دانشگاه فرهنگیان فارس گفت: با توجه به مجوز ارائه شده در خصوص جذب دانشجو -معلم اما به دلیل فراهم نبودن زیرساخت‌های فیزیکی، پذیرش این دانشجویان مقدور نیست.

عدم پذیرش دانشجویان به دلیل فراهم نبودن زیرساخت‌های فیزیکی

به گزارش ایلنا، کوروش زارع شیبانی در نشست خبری با خبرنگاران با گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان باهنر و رجایی،  افزود:به توجه به بحران نیرو و فرسودگی شغلی در استان در حال حاضر در مجموعه دانشگاه فرهنگیان ۶۰ پست خالی وجود دارد.

وی  با بیان اینکه در سال 1404 قریب به 17 میلیون دانش آموز خواهیم داشت، بیان کرد: اگر نگاه دسته چندمی به معلم داشته باشیم گرفتار تبعات بعدی آن خواهیم شد؛  در حال حاضر موضوعی که در کشور بر روی آن بسیار کار شده است مدارس بی معلم و خانه‌های بدون مادر است که نسبت به آن‌ها بی توجه هستیم.

تربیت معلم در مقطعی مورد بی مهری قرار گرفت

سرپرست دانشگاه فرهنگیان فارس اضافه کرد: معلم بودن یک هنر و حرفه است و نیاز به مهارت دارد ودر این صورت است که می‌توان گفت، آینده‌ای امیدوارانه خواهیم داشت.

وی بااشاره به اینکه تربیت معلم در مقطع زمانی به دلیل نگاه هزینه‌ای که به آن شد مورد بی مهری قرار گرفت و گفت:  با ایجاد مراکز تربیت معلم در سطح کشور تعداد 100 هزار نیرو از این مراکز تربیت و فارغ التحصیل شدند.

زارع شیبانی با بیان اینکه در سال جاری تعداد یک هزار و 499 نفر معلم متعهد به خدمت به صورت بورسیه از کنکور پذیرش شده است، گفت: براساس ماده 28 در سال جاری تعداد شش هزار نفر از فارغ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها در استان به عنوان مهارت آموز از سوی دانشگاه فرهنگیان پذیرش می‌شوند و در پایان کد استخدام رسمی دریافت خواهند کرد.

فارس از یازده استان پذیرش دانشجو دارد

سرپرست دانشگاه فرهنگیان فارس پذیرش فارغ التحصیلان را براساس ماده 28 به معنای اشتغالزایی برای 7 هزار نفر نیرو عنوان کرد وگفت: استان فارس از یازده استان دیگر هم پذیرش دانشجو دارد؛ چرا که برخی رشته‌ها تنها در استان فارس تدریس می‌شود.

وی اظهار کرد: در سال گذشته با معضلاتی مواجه بودیم و باتوجه به جذب دانشجو که انجام شد و نیاز به فراهم کردن فضای فیزیکی بواسطه شیوع بیماری کرونا نبود، اما با حضوری شدن کلاس ها، تنها پذیرش 500 نفر صورت نگرفت و در نهایت با همکاری سایر دستگاه که در سطح استان وجود داشت جا نمایی برای 2 هزار نفر دانشجو معلم انجام شد.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان استان فارس در پایان با تاکید بر اینکه به دنبال جشنواره زدگی نیستیم، افزود: غایت ما در این حوزه تربیت انسان کارآمد است و در این خصوص رسالت آموزش و پرورش اینست که این موضوع را ایجاد کند.

زارع شیبانی در ادامه سخنان خود از ارتقاء بیست رتبه‌ای این دانشگاه در رتبه بندی اداره نظارت و ارزیابی کشوری خبر داد و گفت: دانشگاه فرهنگیان استان فارس در حال حاضر در رتبه هشتم قرار دارد.

وی تأکید کرد: جهش در ساحت‌های تربیتی یکی از اهداف اصلی دانشگاه فرهنگیان بوده است که در این حوزه در سال جاری در رشته‌های مختلف ورزشی، استان فارس توانست در رده‌های اول تا سوم در سطح کشور مقام کسب کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز