خبرگزاری کار ایران

| 13:25   
کد خبر : ۱۳۴۷۵۵۴

رسیدگی به ۳۱ هزار پرونده در نهاد داوری فارس

با برگزاری مراسم تحلیف نخستین دوره داوری حرفه‌ای ۲۸ داور حرفه‌ای در استان فارس در مراکز داوری در این استان آغاز به کار کردند.

رسیدگی به ۳۱ هزار پرونده در نهاد داوری فارس

به گزارش ایلنا، رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: در حال حاضر ۷۰ مرکز نهاد داوری در استان فارس و با حدود ۳۰۰ داور فعالیت می‌کنند که تا کنون ۳۱ هزار پرونده را مورد رسیدگی قرار داده اند که ۹۰ درصد آن‌ها منجر به صلح و سازش شده است.

حجت الاسلام سیدکاظم موسوی در این مراسم با بیان اینکه ابتکار تأسیس نهاد‌های داوری در کشورمتعلق به استان فارس است گفت: از سال‌های گذشته داوری به عنوان یکی از راهکار‌های پیشگیری از تشکیل پرونده‌های قضایی در استان فارس مورد استفاده قرار گرفته است.

وی ادامه داد: با تدوین شیوه نامه‌های مربوطه درسطح قوه قضائیه، نهاد‌های داوری در سراسر کشور از داوری برای حل و فصل اختلافات استفاده خواهند کرد.

موسوی در مراسم تحلیف نخستین دوره داوری حرفه‌ای که به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور رئیس قوه قضائیه برگزار شد، گفت: از این۱۹۹ پروانه داوری که صادر شده است؛ ۲۸ پروانه مربوط به استان فارس است که همگی این داوران از قضات بازنشسته و توانمند استان فارس با سابقه قضایی بوده اند.

 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز