خبرگزاری کار ایران

قالیباف در نطق پیش از دستور:

گلایه‌های مردم از مسئولان اجرایی را در سینۀ خود محفوظ می‌داریم/ طرح تامین کالاهای اساسی به زودی اجرایی می‎‌شود

asdasd
کد خبر : ۹۸۶۵۰۰

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: همه با تأسی از فرمایشات رهبری با انتقادات صریح و دلسوزانه نسبت به کاستی‌ها و کمبودها اقدام کنیم و مردم احساس نکنند که نسبت به مشکلات بی‌مسئولیت هستیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدباقر  قالیباف در جلسه علنی امروز (دوشنبه ۵ آبان) مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان رهبری مبنی بر این که «‌کاری که اخیرا در برخورد با دولت و رئیس‌جمهور از سوی برخی انجام شد، کار غلطی بود. انتقاد غیر از هتک حرمت است و هتک حرمت جایز نیست. انتقاد یک حرف است، اهانت و هتک حرمت یک حرف دیگر» گفت: انشاالله همه با تأسی از فرمایشات ایشان با انتقادات صریح و دلسوزانه نسبت به کاستی‌ها و کمبودها اقدام کنیم و مردم احساس نکنند که نسبت به مشکلات بی‌مسئولیت هستیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس در گام‌های پایانی اجراسازی طرح حمایت معیشتی از مردم است و با اتفاق با دولت، نمی‌گذاریم که مردم در شرایط دشوار معیشتی تصور کنند که کسی به فکر آنان نیست، عنوان کرد: مجلس شورای اسلامی با همراهی مدیران اجرایی به دنبال حل مشکلات معیشتی مردم است و به زودی طرح تأمین کالاهای اساسی خانوارها اجرایی می‌شود.

قالیباف با اشاره به اظهارات سخیف مقام‌های دولت فرانسه در خصوص پیامبر اسلام، بیان کرد: در روزهای اخیر دشمنی کم خردانه سردمداران کشور فرانسه با پیام آور رحمت حضرت محمد مصطفی (ص) قلب مومنان و موحدان سراسر جهان را به درد آورده است.

وی تاکید کرد: آنها که کوچکترین کلمات را در قبال خود تحمل نمی‌کنند، حال برای دشمنی با اسلام و تمام ادیان آسمانی، زشتی و بی‌حرمتی را به نهایت رسانده و نشان می‌دهند که بویی از انسانیت، مهربانی، صلح و مودّت میان انسان‌ها نبرده‌اند.

وی با بیان این که اقدامات شنیع اخیر حاکمان فرانسه را به شدت محکوم می‌کنیم، گفت: با صدای بلند می‌گوییم که نور پیامبر اسلام و پیام خداوند با این اقدامات کور بی حاصل و ضدانسانی قابل خاموش کردن نیست و بی شک مکر دشمنان اسلام به خود آنها بازخواهد گشت.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: درس پیامبر(ص)  در سراسر عمر مبارک خود به همه مسلمانان حفظ وحدت کلمه رعایت اخلاق و مهربانی با بندگان خدا بود. 

وی تاکید کرد:  اطمینان دارم که همه نمایندگان محترم از این پس حرف‌هایی که مردم به آنها می‌زنند و گلایه‌های مردم از مسئولان اجرایی را در سینۀ خود محفوظ می‌دارند و آن را به تلاش برای به حرکت درآوردن چرخ‌های اقدام در همۀ بخش‌های اجرایی کشور با اولویت مسائل اقتصادی با استفاده از ظرفیت‌های قانونی و نظارتی مجلس تبدیل می‌کنند و دولت را از طریق نقد صریح و دلسوزانه، نظارت و کنترل بر بودجه و اجرای قوانینی که معطل مانده است یا خلاف قانون عمل میشود، به مجلس و مردم پاسخگو می‌کنند.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز