خبرگزاری کار ایران

با موافقت نمایندگان صورت گرفت؛

تصویب جزئیات لایحه اعطای تابعیت به فرزندان حاصل ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی

asdasd
کد خبر : ۷۶۲۶۰۳

بهارستان نشینان با جزئیات لایحه اصلاح قانون تابعیت فرزندان زنان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی موافقت کردند .

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی جزئیات لایحه اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج  زنان ایرانی با مردان خارجی تصویب شد.

از مجموع ۲۱۳ نماینده حاضر در صحن ۱۷۰ رأی موافق ۲۱ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع با جزئیات این لایحه موافقت کردند.

ماده واحده- عنوان و ماده واحده و تبصره‌های قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی مصوب ۱۳۸۵/۷/۲ به شرح زیر اصلاح می‌شود:

فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان غیر ایرانی که قبل یا بعداز تصویب این قانون متولد شده یا می‌شوند، قبل از رسیدن به سن هجده سال تمام شمسی به درخواست مادر ایرانی به تابعیت ایران در می‌آیند. فرزندان مذکور پس از رسیدن به سن هجده سال تمام شمسی، در صورت عدم تقاضای مادر ایرانی، می‌تواند تابعیت ایران را تقاضا کنند که در صورت نداشتن مشکل امنیتی ( به تشخیص وزارت اطلاعات) به تابعیت ایران پذیرفته می‌شوند. پاسخ به استعلام امنیتی باید حداکثر ظرف مدت سه ماه انجام شود و نیرو انتظامی نسبت به صدور پروانه اقامت برای پدر غیر ایرانی اقدام کند.

تبصره ۱- در صورتی که پدر و مکادر متقاضی در قید حیات نبودند و در یا در دسترس نبودند، در صورت ابهام در احراز نسبت متقاضی ، احراز نسبت با دادگاه صالح می‌باشد.

تبصره ۲ - افراد فاقد تابیعتی فاقد که خود و حداقل یکی از والدین ‌شان در ایران متولد شده باشند، می‌تواند پس از رسیدن به سن هجده سال تمام شمسی، تابعیت ایرانی را تقاضا کنند که در صورت نداشتن مشکل سوء پیشینه کیفری و نیز نداشتن مشکل امنیتی ( به تشخیص وزارت اطلاعات ) به تابعیت ایران پذیرفته می‌شود.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز