کد خبر: 741799 A

شریعتمداری در پایان جلسه هیات دولت خبر داد؛

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: مقررات حاکم در زمینه حل مشکلات اقشار مختلف تحت پوشش نهادهای حمایتی در سال ۹۸ مقررات بسیار بهتری است و دولت حمایت ۸۱ هزار میلیارد تومانی از صندوق‌های بازنشستگی و حمایتی دارد.

به گزارش ایلنا، محمد شریعتمداری در حاشیه آخرین جلسه هیات دولت در سال ۹۷ گفت: حل مشکلات اقشار تحت پوشش نهادهای حمایتی، دارندگان درآمد ثابت و بازنشستگان مورد تاکید دولت و رئیس جمهور است و دولت اعتقاد دارد در سال ۹۸ به این اقشار باید کمک بیشتری شود.

وی ادامه داد: مقررات حاکم در این زمینه در سال ۹۸ مقررات بسیار بهتری است و دولت حمایت ۸۱ هزار میلیارد تومانی از صندوقهای بازنشستگی و حمایتی دارد و این حمایت این اطیمنان را به وجود آورده که این صندوق‌ها دچار کسری نشوند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  با بیان اینکه درباره تعیین حداقل دستمزد کارگران نیز دولت و مجلس تصمیمات خوبی گرفتند و در این زمینه جلسات خوبی با تشکل‌های کارگری و کارفرمایی برگزار شده است، اظهار داشت: شورای عالی کار هم امروز جلسه دارد و در این زمینه تصمیم گیری می‌کند توجه ما به ماده ۴۱ قانون کار است که بیان می‌کند تعیین حداقل دستمزد بر اساس نرخ رسمی تورم و تأمین حداقل معیشت باشد.

شریعتمداری افزود: برنامه‌های دولت برای سیاست‌های اشتغال فراگیر، توسعه مشاغل خانگی توسعه فعالیت‌های IT و ICT و مقابله با فقر مطلق ادامه می‌‌‌‌‌یابد. نگرانی‌ها درباره واردات مواد اولیه نیز با جا افتادن مسری واردات کمتر شده و تضمین بهتری پیدا کرده است.

وی اضافه کرد: ملت بداند که دولت با همه توانش در خدمت آنها است هر چند توان دولت محدود و فشار دشمن زیاد است اما دولت تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد.

محمد شریعتمداری‌ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر