کد خبر: 724091 A

نجفی خوشرودی در گفت‌و‌گو با ایلنا مطرح کرد؛

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی با اشاره به جلسه عصر امروز این کمیسیون با وزیر امور خارجی گفت: ظریف ضمن رد ارتباط «اینستکس» با FATF تاکید کرد که این ارتباط را نمی‌پذیریم و حتی اعتراض کردیم که اقدام دیرهنگام اروپا در ارائه این سازوکار نمی‌تواند، مشروع باشد.

علی نجفی خوشرودی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، در تشریح جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاسیت خارجی اظهار کرد: این نشست با حضور محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، معاونان و مدیران وزارت اقتصاد و دارایی و بانک مرکزی به منظور بررسی تبادل نظر پیرامون ابزاری در حمایت از تبادلات تجاری اینستکس برگزار شد.

وی تاکید کرد: در این نشست وزیر امور خارجه گزارشی از سوابق و مذاکرات مربوط به ارائه سازوکار ویژه مالی بین یران و اروپا متعاقب خروج آمریکا از برجام و تاثیر آن ارائه کرد و عنوان کرد که این سازوکار از سوی اتحادیه اروپا برای حفظ منافع ایران در برجام است که منتظریم راه‌حل اجرایی و عملیاتی آن طی شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌ خارجی مجلس خاطرنشان کرد: ظریف ضمن رد ارتباط اینستکس با FATF تاکید کرد که این ارتباط را نمی‌پذیریم و حتی اعتراض کردیم که اقدام دیرهنگام اروپا در ارائه این سازوکار نمی‌تواند مشروع باشد.

نجفی خوشرودی افزود: تاثیر این سازوکار در جلوگیری از امنیتی‌سازی ایران، منحصر نبودن فعالیت این سازوکار به غذا و دارو و ضرورت ایجاد سازوکار مشابه در ایران از دیگر موارد مطروحه در این نشست بوده است.

کمیسیون امنیت ملی نجفی خوشرودی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر