کد خبر: 685520 A

یوسف‌نژاد مطرح کرد؛

عضو هیات رئیسه مجلس به تشریح چگونگی اداره جلسه امروز مجلس پرداخت و موافقان و مخالفان وزرای پیشنهادی را معرفی کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، علی اصغر یوسف‌نژاد ظهر امروز در جلسه صحن علنی مجلس شورای اسلامی درخصوص نحوه برگزاری جلسه امروز مجلس گفت: ثبت نام نمایندگان درباره موافقان و مخالفان وزرای پیشنهادی از ساعت ۱۰ تا ۱۲ صبح امروز انجام شد. ابتدا براساس آیین‌نامه، رییس‌جمهور می‌تواند به مدت یک ساعت از سوابق، صلاحیت‌ها و برنامه‌ها وزرا به ترتیب حروف الفبا صحبت کنند و سپس دو موافق و دو مخالف به مدت ۱۵ دقیقه صحبت می‌کنند.

وی ادامه داد: بعد از صحبت موافقان و مخالفان، هر وزیر پیشنهادی می‌تواند به مدت نیم ساعت از خود دفاع کند.

این عضو هیات رئیسه با بیان اینکه هر نماینده موافق و مخالف می‌تواند تمام یا بخشی از وقت خود را به یک نماینده بدهد، اظهار داشت: اگر سوالاتی هم به صورت کتبی مطرح باشد، از سوی رئیس‌ مجلس به رئیس‌جمهور یا وزرای پیشنهادی داده می‌شود.

یوسف‌نژاد خطاب به نمایندگان تصریح کرد: من از نمایندگان و موافقان و مخالفان وزرای پیشنهادی می‌خواهم با رعایت اعتدال به نقد و بررسی برنامه‌های وزرا بپردازند و به سخنان غیرمربوط و اخبار غیررسمی استناد نکنند و رعایت وقت صورت بگیرد.

وی افزود: ابتدا صلاحیت وزیر‌ پیشنهادی اقتصاد، سپس محمد شریعتمداری، سپس وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی و در نهایت رضا رحمانی مورد بحث قرار می‌گیرد.

این نماینده مجلس در معرفی موافقان و مخالفان وزرای پیشنهادی خاطرنشان کرد: موافقان وزیر پیشنهادی اقتصاد شامل آقایان رمضانعلی سبحانی‌فر و علیجانی می‌شود. همچنین آقایان ساری و کمالی‌پور در مقام مخالفت صحبت خواهند کرد.

یوسف‌نژاد اضافه کرد: آقایان شهریاری و یوسف‌نژاد به عنوان موافق وزیر پیشنهادی صنعت و آقایان احمد بیگدلی و محمود صادقی به عنوان مخالف صحبت می‌کنند. همچنین آقایان محمدعلی پورمختار و حسن سلیمانی به عنوان موافقان وزیر پیشنهادی راه و آقایان سهراب گیلانی و محمد فیضی به عنوان مخالف صحبت می‌کنند.

وی بابایی صالح و ظاهری را موافقان و ولی ملکی و شهاب نادری را به عنوان مخالفان وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی کرد.

علی اصغر یوسف نژاد علی اصغر یوسف‌نژاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر